DSC03115

Pierwsze Grand Prix CAVALIADY Sopot wygrał reprezentant Polski – Jarosław Skrzyczyński.

Pierwszy w historii konkurs Grand Prix CAVALIADY w Sopocie, o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu, zebrał na liście startowej 45 par. Parkur podstawowy, składający się z 12 przeszkód i 15 skoków bezbłędnie pokonało 11 z nich, w tym aż 7 z Polski. Walka w finałowym barażu była wyjątkowo zacięta, bo pierwszą trójkę dzieliły tylko 0,23 sekundy. Ostatecznie po zwycięstwo pojechał Jarosław Skrzyczyński na 9-letnim Inturido. To pierwsza wygrana tego konia w konkursie zaliczanym do światowego rankingu.

„Taktyka była prosta: trzeba było jechać szybko i na zero, bo rywale są mocni. W rozgrywce zawsze trzeba podjąć ryzyko i czasami zdarzają się błędy. Dziś mi się nie zdarzyły. Inturido to młody koń, dopiero zaczyna starty w konkursach zaliczanych do światowego rankingu. Myślę, że dobrze się czuje tu, w ERGO Arenie. Pierwszego dnia w Dużej Rundzie był drugi, dziś wygrał. Nie można było sobie wymarzyć innego zakończenia.” – mówił zwycięzca.

Na miejscu drugim uplasował się Grek Angelos Touloupis dosiadający konia Blue Balou 5. Tym samym zawodnik umocnił się na pozycji lidera rankingu CAVALIADY Tour. Trzecie miejsce zajął reprezentant Litwy Matas Petraitis na 11-letnim Goldcoast VDL.

Na miejsce drugie w rankingu przed finałem awansował dzisiejszy zwycięzca Jarosław Skrzyczyński. Miejsce trzecie zajmuje obecnie Tomasz Miśkiewicz. On w Grand Prix, dosiadając klaczy Velvet Lazar, także odnotował „double clear” i zajął miejsce czwarte.

Dziś rozegrano także konkursy w ramach CAVALIADY Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem firmy Torpol. W kategorii MINI do rozgrywki zakwalifikowało się 5 par. Najlepsza okazała się Katarzyna Zawadzka z SKJ Beckersport Laszczki na klaczy Wedog Pride N Joy. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Cwalina z Podkowy Gruszczyn na kucu S-Piorun, a trzecie Zofia Kamińska z KJ Ranczo Kołata na wałachu Pasjonata Parys. W klasie MIDI dwa bezbłędnie przejazdy jako jedyna odnotowała Gabriela Romanowska z UKS Primo Kozery na Happy Day. Druga była amazonka KJ Akademia Kucania Dawidy – Zofia Ciszek na klaczy Dżarna, a trzecia Michalina Jach z KJ Herkules Wapno na Kresce.

W rankingu CAVALIADA Future przed finałem w Krakowie w kategorii MINI liderką jest Katarzyna Zawadzka. Zaledwie dwa punkty traci do niej Maja Nagła, a na pozycji trzeciej plasuje się Julia Nazarewicz. W MIDI miejsce pierwsze należy do Julii Peszek, drugie do Zofii Hart Dyke, a trzecie do Zofii Ciszek.

W konkursie Grand Prix Freestyle w ramach Immergas Dressage Tour najlepszy przejazd do muzyki zaprezentowała dziś zawodniczka KS Centurion – Sandra Sysojeva dosiadająca konia Jack Daniels. Wynik tej pary to 74,700%. Tym samym amazonka umocniła się na pozycji liderki rankingu przed finałem w Krakowie. Drugie miejsce zajęła dziś Aleksandra Szulc z KJ Golden Dream na koniu Breakdance, a trzecie Anna Mierzwińska ze Stajni Sportowej Skrzyczyńscy na Dean Martin.

W konkursie finałowym Małej Rundy, o nagrodę Covalliero, triumfował Filip Lewicki na 7-letniej klaczy Keldita. Drugie miejsce zajął Jakub Ryczkowski na Quality Queen, a trzecie Jacek Zagor na koniu Hera de Lux.