brzoskaZawody Hubertusowe w Poznaniu dobiegają końca. Dziś, przy pełnych trybunach, w konkursie Derby zwyciężył skoczek Łukasz Brzóska (na zdjęciu i VIDEO). W Lyonie konkurs Grand Prix należał do Maikel'a van den Vleuten'a. W końcowej klasyfikacji DKB Riders Tour zwyciężył Carsten Otto Nagel. Portale internetowe obiegła  informacja o sprzedaży podstawowego konia Igora Kawiaka - Centino du Ry.

Pod naszym patronatem - Halowe Derby Poznania

GPamatorowPrzy pełnych trybunach hali CWJ Hipodrom na poznańskiej Woli rozegrano zawody Hubertusowe. Najważniejszym konkursem, ze specjalnie zaprojektowanym torem przeszkód, były halowe Derby Poznania. Z przewagą ponad 5 sekund wygrał, pomimo uczestnictwa kilku czołowych zawodników WKKW, Łukasz Brzóska na Mister du Libaire. Równie widowiskowy był konkurs Grand Prix dla amatorów. Tylko czworo zdeklarowanych nieprofesjonalistów pokonało parkur podstawowy bezbłędnie. Ostatecznie zwyciężyła amazonka Zofia Beahr na Sindbad (na zdjęciu).

{youtube}g2tVELIa-hY{/youtube}

CSI5* Lyon

We Francji rozegrano pięciogwiazdkowe zawody międzynarodowe. Nie były one zaliczane do Pucharu Świata, ponieważ w Lyon odbędzie się w kwietniu przyszłego roku finał rozgrywek. Pomimo, że plac na tych zawodach jest bardzo duży, Gospodarz toru Frank Rothenberger w konkursie Grand Prix zaproponował 13 przeszkód i 16 skoków na dystansie zaledwie 410 metrów. Do rozgrywki awansowało  13 par. Ostatecznie zwyciężył Maikel van de Vleuten na Verdi inkasując tym samym czek na 50.000 euro.

CSI3* Monachium

W ten weekend po 7 eliminacjach zakończył się DKB Riders Tour. W tym roku jako lider na te zawody przejechał Carsten Otto- Nagel. Dziś nie ustrzegł się błędu i zajął dopiero 15 miejsce. Jego przewaga po wcześniejszycj eliminacjach wystarczyła do tego aby ostatecznie zwyciężyć.

Centino du Ry

Członek kadry narodowej Igor Kawiak, który wraz ze swoim podstawowym koniem Centino du Ry startował w najważniejszych konkursach o Puchar Narodów w tym Mistrzostwach Europy sprzedał swojego podstawowego konia.