DSC01463

Podsumowanie niedzieli na hipodromach w Polsce i na świecie.

CSI4* Vejer de la Frontera

W „średnim GP” na poziomie 150 cm do rozgrywki zakwalifikowało się 13 z 64 startujących par. Wśród nich znalazł się Maksymilian Wechta na koniu Cassiopeia. W finałowym barażu odnotowali oni 4 punkty karne i ukończyli konkurs na miejscu 12. Smakiem rozgrywki musiała obejść się Małgorzata Ciszek-Lewicka, która na Ici miała zrzutkę na ostatniej przeszkodzie i  minimalnie przekroczyła normę czasu. Przemysław Konopacki zjechał na Vasco z parkuru z wynikiem 8 punktów karnych. Najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Mariano Martinez Bastida na koniu Belano vd Wijnhoeve Z.

W klasie 145 cm Jacek Polikowski na koniu Lector odnotował czysty przejazd i zajął 12 miejsce. W tym samym konkursie Maksymilian Wechta na klaczy Quadriga i Marek Lewicki na Come mieli po 4 punkty karne.

W konkursach 4-gwiazdkowych na poziomie 135 cm czyste przejazdy i miejsca w czołówkach odnotowali Aleksandra Wypchło na klaczy Girl RV oraz Jacek Polikowski na Celtic de Bethune i Celtic. Na przeszkodach wyższych o 5 cm zawodnik na klaczy Chmara miał 4 punkty karne.

CSI2* Gorla Minore

Wśród 17 par, które zakwalifikowały się do rozgrywki konkursu Grand Prix w Gorla Minore, znalazł się Dawid Kubiak na Szulerze. Para zaliczyła double clear i ukończyła konkurs na miejscu 7. Wygrał reprezentant gospodarzy Francesco Correddu na Necofix.

Reprezentant Polski zajął dziś również 4 miejsce w finale 135 cm na klaczy Gacarla VDL.

CSI2* Oliva

W rozgrywce konkursu Grand Prix (145 cm) wzięło udział 15 z 59 startujących par, w tym Krzysztof Retka na klaczy Suedwinds Amanda. Ostatecznie polska para zajęła 14 miejsce. Zwycięstwo odniósł Victor Bettendorf (LUX) na Simolo de la Roque Z.

CSI3* Herning

W konkursie 140 cm Cassandra Orschel na koniu Neugschwents Contex miała 0 punktów karnych, a na Boomerze 4. Wygrała reprezentantka Cypru Alexa Stais na Lucato Mad JO. Wojciech Wojcianiec na koniu Kardinard Melloni zajął 8 miesce w finale małej rundy 135 cm.

CSI5* Wellington

Wczorajsze Grand Prix z pulą nagród 406 tysięcy dolarów wygrał Abdel Said, który od tego roku reprezentuje Belgię (wcześniej jeździł dla Egiptu). Dosiadał on konia Arpege Du Ru. Andrzej Opłatek na Stakkatanie zrezygnował z ukończenia przejazdu, a w dzisiejszym konkursie rankingowym (150 cm) na koniu Conthinder miał 9 punktów karnych.

Wyniki GP TUTAJ

ZO1* Leszno

Do rozgrywki Grand Prix (140 cm) zakwalifikowało się 5 z 30 startujących par. W niej najlepszy okazał się Hubert Polowczyk na Alo Varo P, a drugie miejsce zajął gość z Niemiec Andre Stude na koniu Landskron. Najniższym stopniem podium musiał zadowolić się Wojciech Dahlke, który miał najlepszy czas finałowego barażu, ale przypłacił go zrzutką.

W finale średniej rundy (130 cm) najlepszy okazał się Philipp Schober (GER) na Jack Daniels.