Wiktoria Cwalina fonał GPA

Cykl Grand Prix Amatorów zakończył się zwycięstwem amazonki klubu Podkowa Gruszczyn – Wiktorii Cwaliny.

W organizowanym co roku przez Klub Sportowy Jumping Events cyklu Grand Prix Amatorów zawodnicy rywalizowali podczas czterech etapów i finału, który rozegrany został wczoraj na Hipodromie Wola w Poznaniu. Najwięcej punktów – 77 – zgromadziła Wiktoria Cwalina, która na kucu Lexus wygrała jeden z etapów na początku marca oraz finał.

Finał GPA 2022

6 punktów straty miała do niej zawodniczka Kraju Jumping Team – Katarzyna Nowacka. Ona była najlepsza w konkursie GPA w lutym, a wczoraj zajęła miejsce drugie na klaczy India. Na najniższym stopniu podium z łącznym wynikiem 61 punktów stanęła amazonka klubu Cwał Zakrzewo – Marta Gąsiorek – zwyciężczyni konkursu podczas zawodów w listopadzie na klaczy Artemida. Łącznie w tym sezonie cyklu Grand Prix Amatorów wzięło udział 57 jeźdźców i amazonek. Nagrodą główną był pakiet startowy w rundzie Elite Tour podczas zawodów CSI2* Zielona Góra lub 4Foulee w Poznaniu.