DSC 4741

Złoto Halowych Mistrzostw Polski seniorów zdobył Hubert Polowczyk. W kategorii juniorów najlepsza była Iga Biegalska, a w dzieciach - Roksana Nawrocka. O podsumowanie zmagań w kategoriach młodzieżowych zapytaliśmy trenera kadry – Tomasza Włodarskiego.

DSC 4917

Konkurs finałowy kategorii seniorów okazał się niełatwy – nikomu nie udało się bezbłędnie pokonać obu nawrotów. Żadnej zrzutki nie zrobił jednak zawodnik KS Cortina Kaczenice – Hubert Polowczyk na ogierze M Blue’s Boy Z – para odnotowała tylko jeden punkt karny w drugim parkurze i tym samym wywalczyła medal złoty. Srebro zdobył Łukasz Koza (KJ Trachy Gliwice) na klaczy Ballantina (dziś 6/1, łączny wynik 10,04). Najniższe miejsce na podium zajęła amazonka KJ Strzała Krubiczew – Malwina Urbańska na 10-letnim Can Ya Mecan (dziś 5/2, wynik łączny 11,65).

DSC 4499

W kategorii juniorów najlepsza okazała się amazonka Sopockiego Klubu Jeździeckiego – Iga Biegalska na klaczy Doravella, która ukończyła mistrzostwa z wynikiem zaledwie 0,11 punktu karnego. Miejsce drugie z rezultatem 1,3 zajęła Lena Oleszkiewicz na Esi China Girl, a Top 3 zamknęła Daria Pietrzak na wałachu Monsun. Oprócz nich oba nawroty bezbłędnie pokonali też Wiktoria Jannasz na Portosie (miejsce 4) oraz Patryk Skrzyczyński i Gverdi (miejsce 6).

DSC 4567

DSC 4086

W finale kategorii dzieci pięć par utrzymało po dwóch nawrotach zerowe konto i czekała je rozgrywka o medale. W finałowym barażu złoto wywalczyła Roksana Nawrocka na klaczy Penny Lane. Brąz powędrował w ręce Michaliny Łąckiej, która dosiadała konia Gillenia, a na najniższym podium stanęła Nadia Lehmann na klaczy Silver Star, która miała najlepszy czas, ale szybką jazdę przypłaciła jedną zrzutką. W rozgrywce startowały także Julia Ganowska na wałachu Jornian Blue F oraz Nell Sówka na Jurandzie.

DSC 4153

O podsumowanie zmagań w kategoriach młodzieżowych poprosiliśmy trenera kadry – Tomasza Włodarskiego:

„Poziom mistrzostw był wysoki i wyrównany, co jest bardzo budujące. Cieszy także dobra frekwencja. Finały były wymagające zarówno wczoraj, jak i dziś. Było co robić a parkury były selektywne i obnażały błędy. W dzieciach widzieliśmy sporą grupę 12-latków, którzy pokazali się ze świetnej strony. W kategorii juniorów poziom także był bardzo wysoki, a w finale oglądaliśmy podwójne bezbłędne przejazdy. Jeżeli chodzi o młodych jeźdźców, to bardzo dobrze wiemy, że Olek Lewandowski, Ola Kierznowska i Klara Kozioł to klasa sama w sobie. Najlepsza trójka raczej nie przyniosła niespodzianek. Bardzo miłym zaskoczeniem była Oliwia Kosmol, która uplasowała się na miejscu czwartym. Świetnie zaprezentowała się też Juliana Suska na 8-letniej klaczy Cascadeuce, która zaczyna starty na takich wysokościach. Myślę, że dobrze pokazał się też Maximilian Parkitny, ale koń, którego wybrał do finału także jest trochę mniej doświadczony. Jestem zbudowany tymi mistrzostwami i sądzę, że to dobry prognostyk na sezon otwarty i nadchodzące starty kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy. Najbliższy start kadrowy planujemy podczas CSIO w Gorla Minore [14-17 04]. Tam planujemy wystawić też ekipę młodych jeźdźców, bo później zawodnicy i amazonki tej kategorii będą musieli poświęcić czas na naukę, ponieważ większość z nich w tym roku przystępuje do matury.”