DSC00492

Miejsce drugie w Grand Prix CSI4* w Arezzo zajął Adam Grzegorzewski, a w tym samym konkursie siódmy był Wojciech Wojcianiec. Drugi w jednym z konkursów LR był też Kamil Grzelczyk.

Konkurs Grand Prix zawodów czterogwiazdkowych we Włoszech zebrał na starcie 50 par. Parkur podstawowy o wysokości 155 cm bezbłędnie pokonało 13 z nich. Wśród nich znalazło się dwóch reprezentantów Polski. Adam Grzegorzewski na debiutującym w Grand Prix na tym poziomie 9-letnim wałachu Issem (KWPN, Quality Time TN x Clinton) po bezbłędnym przejeździe wywalczył w rozgrywce miejsce drugie. To także życiowy sukces Adama i jeden z najlepszych wyników w historii występów Polaków na zawodach takiej rangi. Adam dołączył do Jarosława Skrzyczyńskiego, Wojciecha Wojciańca, Michała Kaźmierczaka, Andrzeja Opłatka i Kamila Grzelczyka - polskich skoczków, którzy mogą poszczycić się miejscem w TOP 3 konkursów Grand Prix 4* (LR grupy B). O 0,68 sekundy szybszy od niego był tylko Irlanczyk Alexander Butler dosiadający ogiera Chilli B. Top 3 zamknął Francuz Kevin Staut na ogierze Bond Jamesbond de Hay. Wojciech Wojcianiec na Chintablue w finałowym barażu szybką jazdę przypłacił jednym błędem i ostatecznie uplasował się na pozycji siódmej.

Wyniki TUTAJ.

W innym konkursie zaliczanym do światowego rankingu – finale Rundy Srebrnej, na poziomie 145 cm, do rozgrywki zakwalifikowało się 9 spośród 77 startujących. Także tutaj Polak był bardzo bliski wygranej – miejsce drugie zajął Kamil Grzelczyk na wałachu Wibaro, a o zaledwie 0,23 sekundy lepszy czas miał Włoch Giacomo Casadei na He’s Mylord V. Na miejscu trzecim uplasował się Francisco José Mesquita Musa z Brazylii na klaczy Alea Marathon.