Logo tylkoskoki

 IMG 1189

W miniony weekend w hali Hipodromu Sopot rozdano medale Halowych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży oraz Halowego Pucharu Polski dzieci na kucach. 

„Przyznam szczerze, że poziom tegorocznej imprezy był dość zadowalający, ponieważ w każdej kategorii o medale walczyły zerowe przejazdy. W najmłodszych kategoriach dochodziło do niemal 20-konnych rozgrywek, co świadczy o tym, że dzieci jeżdżą bardzo dobrze i mają coraz lepsze konie i kuce. Jeśli chodzi o organizację, to wszystko było na wysokim poziomie, począwszy od parkurów, które były zmieniane dla każdej kategorii i dostosowywane do umiejętności zbieranych tak naprawdę przez cały rok. Komisja sędziowska mocno wspierała dzieci i była dla nich bardzo otwarta i pomocna. Organizator – Hipodrom Sopot – dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom wiele atrakcji popołudniami i przy samych ceremoniach dekoracji.” – powiedziała przewodnicząca Komisji Sportu Dzieci i Młodzieży – Marta Stołowska-Lubońska.

W grupie A0 (zdjęcie powyżej) zerowe konto we wszystkich konkursach zachowało siedem par. W rozgrywce medal złoty wywalczyła Milena Rąbca z JKS Niestępowo na Little Beauty. Tuż za nią uplasowała się Zofia Cicha na Ferrari, a brąz powędrował w ręce Blanki Layer z KJ Leńcze na klaczy Tajga.

Wyniki TUTAJ.

grupa a1

W finale grupy A1 w finałowym barażu walczyło aż 16 par. Najlepsza okazała się Zofia Wierucka z Rio Grande Krosinko na wałachu Cykor. Miejsce drugie zajęła amazonka KJ Akadamia Kucania Dawidy – Gabriela Lewandowska na Juniorze, a trzecie Adriana Czarnecka z KJ Jolly Jumper na klaczy Pasjonata Lisa.

Wyniki TUTAJ.

grupa a2

Finał grupy A2 po 14-konnej rozgrywce zakończył się zwycięstwem Michaliny Jach z KJ Herkules Wapno na klaczy Kreska. Srebro zdobyła Maria Ciszek na kucu Urana Melody, a brąz Zofia Wierucka z Rio Grande Krosinko na Lunie.

Wyniki TUTAJ.

grupa c

W grupie C tylko dwóm amazonkom udało się zachować zerowe konto po wszystkich parkurach. W finałowym barażu po zwycięstwo pojechała Zuzanna Kaleta z KJ Akademia Kucania Dawidy na ogierze Zucchero A Velo. Miejsce drugie zajęła Wiktoria Cwalina z Podkowy Gruszczyn, a na najniższym stopniu podium stanęła jej klubowa koleżanka Daria Fediow dosiadająca klaczy Lili Zagorka.

Wyniki TUTAJ.

grupa d

W grupie D najlepszy okazał się Hubert Aniołek z SKJ Pony Power na wałachu Oisin Bior Dubh. Srebro zdobyła Julia Ganowska z KJ Podkowa Gruszczyn na Tiffany, a brąz Jagoda Kierznowska z KJ Sokół Damasławek na klaczy Benja Luna.

Wyniki TUTAJ.

d bis

Najlepszą zawodniczką w kategorii D-Bis została Olga Patecka z KJ Ranczo Kołata na Boco An Mhuileann. Medal srebrny wywalczyła Wiktoria Cwalina z Podkowy Gruszczyn na Lexusie, a brąz zdobyła Gabriela Romanowska z UKS Primo Horse Club Podłęcze na Happy Day.

Wyniki TUTAJ.

grupa e

W grupie E na najwyższym stopniu podium stanęła amazonka KJ Podkowa Gruszczyn - Nel Skotarczak, która dosiadała klaczy Karika. 

Wyniki TUTAJ

mlodzicy

W kategorii młodzików na dużych koniach o medalach zadecydowała czterokonna rozgrywka. Wygrała ją Tola Wawrzkiewicz z Sopockiego Klubu Jeździeckiego na wałachu Denver Z. Miejsce drugie zajęła Natalia Brzozowska z TKJ Garbówek na koniu Finish, a trzecie Zuzanna Kuczerawy z KJ Platan dosiadająca klaczy Uraca II.

Wyniki TUTAJ.

juniorzy mlodsi

W finale kategorii juniorów młodszych zerowy wynik „dowiozło” do końca pięć par i wszystkie były też bezbłędne w finałowym barażu. Najszybsza była Milena Sołtysiak z LUKS Nysa Gubin na wałachu Larron’s Son. Tuż za nią uplasowała się Liliana Voigt z KJ Leńcze na Handsome Kid B, a Top 3 zamknęła Lena Kwiatkowskz a SKJ Legia Kozielska na Belle Fleur.

Wyniki TUTAJ.

 

Fot. Aleksandra Ziętak dzięki uprzejmości Hipodromu Sopot 


W tym tygodniu

 • Mistrzostwa Polski Biały Las POL
  18-21.08.2022
         
 • ZO Bogusławice POL
  19-21.08.2022
         
 • CSIO5* Dublin IRL
  19-21.08.2022
         
 • CSI5* LGCT Londyn GBR
  19-21.08.2022
         
 • CSI2* Peelbergen NED
  18-21.08.2022
         

Ranking PZJ (31.07.2022)

1. Jarosław Skrzyczyński 2394
2. Andrzej Opłatek 2185
3. Maksymilian Wechta 2165
4. Przemysław Konopacki 2097
5. Dawid Kubiak 1655
6. Michał Kaźmierczak 1472
7. Wojciech Wojcianiec 1422
8. Kamil Grzelczyk 1406
9. Marek Lewicki 1294
10. Adam Grzegorzewski 1253
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.07.2022)

221 Jarosław Skrzyczyński 875
225 Andrzej Opłatek 868
243 Przemysław Konopacki 830