511 0165

W piątkowej Dużej Rundzie zawodów CSI Zielona Góra po zwycięstwo sięgnął Maksymilian Wechta.

W pierwszym konkursie Dużej Rundy, o puchar MSF KG, wystartowało 69 par. Obie fazy parkuru o wysokości 140 cm bezbłędnie pokonały 24 z nich, a ostatecznie najlepszy okazał się Maksymilian Wechta na 12-letnim wałachu Quvee Prestige. Tuż za nim uplasował się Mściwoj Kiecoń na Sir Sapporo MK, a Top 3 zamknął Marek Lewicki dosiadający ogiera Itoulon B.

„Dziś od początku planowałem zaryzykować. [Quvee Prestige] to bardzo dobry koń do ścigania się. Jutro planuję na nim pojechać konkurs zaliczany do rankingu Longines. Przygotowania w Hiszpanii plusują, bo dobrze spisują się tu też moje pozostałe konie. Dzisiejszy parkur wbył równo ustawiony, zrzutki można było zrobić wszędzie, a w drugiej fazie było gdzie zaryzykować w kluczowych zakrętach i jednej linii. Lubię tu przyjeżdżać, zawsze miło wspominam ten hipodrom, bo już jako młody jeździec miałem tu dobre wyniki na zawodach ogólnopolskich, a później też na mistrzostwach.” – powiedział zwycięzca.

Konkurs Rundy Średniej, o puchar WOSiR Drzonków, zakończył się triumfem Jana Bobika na ogierze Ole. Miejsce drugie zajął Estończyk Gunnar Klettenberg na klaczy Jolanda, a trzecie Jakub Krzyżosiak na koniu Champion 127.

W konkursie dla młodych koni sześcio- i siedmioletnich, rozgrywanym o puchar Berger Sport Horses, miejsce pierwsze zajęła Klara Kozioł na wyhodowanej w Polsce klaczy Voila (Cantero x Van Helsing, hod. Mieczysław Chomiak, wł. Emilia Olczak-Kozioł). Na miejscu drugim uplasował się Dawid Skiba na wałachu Kasper, a Top 3 zamknął Litwin Matas Petraitis na Lando.

W zmaganiach w ramach Elite Tour, o puchar Tarant Events nie do pokonania okazał się być January Włoch. Zawodnik zajął miejsce pierwsze na koniu Franke i drugie na klaczy E Cofertina. Trzecie miejsce zajęła Zofia Migdalska na klaczy Wiwiana.

W konkursie rundy dzieci, o puchar Over Horse, miejsce pierwsze zajęła dziś Nel Skotarczak na koniu Casch M E. Druga była Oliwia Budzyńska na Calerime van’t Hulgenrode, a trzecia Julia Peszek na klaczy Vikita Chabaudiere.

Już jutro na hipodromie WOSiR Drzonków rozegrany zostanie jeden z dwóch najważniejszych konkursów tych zawodów - Memoriał Pauliny Kopacz, zaliczany do światowego rankingu, na poziomie 145 cm. Wieczorną atrakcją będzie konkurs szybkości z muzyką – Music Masters. Zapraszamy do Zielonej Góry oraz do oglądania transmisji online na www.tylkoskoki.pl.