-
Szczegóły
-
Podczas ostatniego zebrania Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej – FEI Sports Forum - dyskutowano nad formatem rozgrywania Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
Propozycje przedstawione delegatom w tej Sesji są wynikiem szeroko zakrojonego procesu konsultacji, w ramach którego sportowcy, urzędnicy, federacje narodowe i interesariusze przedstawili kluczowe tematy do omówienia. Informacje zwrotne z ankiety zostały omówione podczas spotkania online, które odbyło się w zeszłym miesiącu 22 marca, a główne punkty zostały skonsolidowane do dalszych rozważań na FEI Sports Forum.
Tematy dyskusji obejmowały terminy zgłoszeń, harmonogram zawodów, proces zastępowania w drużynach, Minimalne Wymagania Kwalifikacyjne, kolejność konkursów, a także modyfikacje związane z rankingami i karami.
Najważniejsze informacje i propozycje, które zostały zgłoszone delegatom do dyskusji:
- Terminarz zgłoszeń na IO w Paryżu powinien przebiegać tak samo, jak przed IO w Tokio.
- Kolejność konkursów powinna zostać przywrócona do systemu sprzed Tokio – najpierw konkurs drużynowy, potem indywidualny. Zgodnie z proponowanym harmonogramem zawodów, drugi przegląd miałby być otwarty dla wszystkich czterech koni, a pierwszy dla koni startujących zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym.
- Dozwolone będą tylko zastępstwa medyczne i weterynaryjne, które będą wymagały zaświadczenia weterynaryjnego lub lekarskiego.
- Wydarzenie rozpoczyna się od pierwszego przeglądu koni i tylko konie stojące w stajni olimpijskiej mogą być zastępowane do konkursu drużynowego, dokładny czas jest do ustalenia.
- Minimalne Wymagania Kwalifikacyjne - wymagana liczba wyników to trzy, a maksymalna dozwolona punktów karnych to cztery w konkursie 155 cm i osiem w 1 60 cm.
- Zwiększenie liczby dzikich kart na zawodach międzynarodowych w celu osiągnięcia Minimalnych Wymagań Kwalifikacyjnych.
- Rozegranie pierwszej kwalifikacji indywidualnej jako konkursu na punkty i czas.
- Wyznaczenie dodatkowego sędziego na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024, w celu dopilnowania aby wymagania dotyczące Igrzysk Olimpijskich spełniały wymagania przepisów dotyczących skoków.
- Podczas bloku pytań i odpowiedzi, belgijski sportowiec i członek zarządu IJRC François Mathy JR ostrzegł, że konieczne będzie zarządzanie publicznym odbiorem, w przypadku, kiedy pewnego dnia koń zostanie wycofany z zawodów ze względów weterynaryjnych, a następnie dopuszczony do ponownego startu kilka dni później. Stephan Ellenbruch odpowiedział, że przejrzystość procesu i ocena zdolności konia do startu były podstawowymi składnikami zapewniającymi społeczeństwu zrozumienie procesu.
- Gerald Kuh (HKG) również zwrócił uwagę, że istnieje realna trudność dla mniejszych krajów na zakwalifikowanie się do IO bez specjalnych konkursów kwalifikacyjnych.
- Dyrektor IJRC Eleonora Ottaviani (IJRC) i Lizzy Chesson Dyrektor Zarządzająca ds. Skoków przez przeszkody w USA, zaproponowały również, że jeśli przewidywane są dzikie karty, powinny one znajdować się poza limitem miejsc przydzielonych przez system zaproszeń online FEI.
Szczegółowy dokument z zebrania można przeczytać TUTAJ.
Źródło: inside.fei.org
Fot. FEI