skrzyczynski santos hippica

Podsumowanie soboty na hipodromach w Europie i w Polsce.

CSI3* Opglaabbeek

W konkursie 150 cm LR wzięły udział 62 pary. Czystym przejazdem Przemysław Konopacki na Vasco zapewnił sobie 9 miejsce. Michał Kaźmierczak na koniu Whoopy Boy miał 12 punktów karnych. Wygrał William Funnell (GBR) na Equine America Billy Picador.

Wyniki TUTAJ

W konkursie 145 cm Michał Kaźmierczak na Zirocco Air miał czysty przejazd i uplasował się na 6 miejscu. Na koniu Merlin Van’t Heike zawodnik odnotował 4 punkty karne.

CSI2* Samorin

Dobrze w najważniejszym konkursie dnia, finale srebrnej rundy (140 cm), spisał się Maksymilian Wechta. Zawodnik zajął 2 miejsce na klaczy Quinchella, a 4 na Clear Caretina. Adrianna Ostrowska na Karoli BS odnotowała 4 punkty karne i była 17. Wygrała Elize van de Mheen z Holandii na koniu Dakota B.

W Grand Prix CSI1* (135 cm) Adrianna Ostrowska na Hagadir de l’Epinette dostała się do rozgrywki, w niej powtórzyła zerowy wynik i ostatecznie zajęła miejsce 4.

CSIO młodzieżowe Lamprechtshausen

Dziś odbył się Puchar Narodów juniorów, w którym udział wzięło 9 zespołów. Młodzi zawodnicy nie mieli łatwo. Nikt nie odnotował double clear, a w całym konkursie było zaledwie 6 czystych przejazdów. Nasza drużyna składzie: Aleksandra Wypchło i Girl RV (8/4), Iga Biegalska i Doravella (8/12), Eliza Zawadzka i Quaido (12/EL), Klara Kozioł i Rocky (8/16) ukończyła zmagania na 7 miejscu z 56 punktami karnymi. Zwycięstwo, podobnie jak wczoraj seniorzy w La Baule, odnieśli Beldzy, którzy zgromadzili 28 punktów karnych.

W konkursie o wzrastającym stopniu trudności (125 cm) dla juniorów drugie miejsce zajęła Eliza Zawadzka na koniu Dior V.

W konkursie 120 cm z jokerem w ramach CSICh komplet punktów zebrały: Roksana Nawrocka i Chenoa (4 miejsce), Nell Sówka i Juranda (7 miejsce) oraz Małgorzata Babczyńska i znana ze startów pod Adamem Grzegorzewskim Happylina (14 miejsce).

CSI2* Riesenbeck

W rundzie młodych koni klacz Prima-Dona Van Het Voortveld pod Zuzanną Kucharską miała czysty przejazd. Jedną zrzutkę odnotował Qanvas St Hubertushoeve pod Leszkiem Gramzą.

W konkursie średniej rundy (135 cm) Leszek Gramza na koniu Jackpot A miał 4 punkty karne i uplasował się na 45 miejscu.

Konkurs zaliczany do światowego rankingu (145 cm) wygrał Lucas Porter (USA) na koniu C Hunter. Leszek Gramza na Clearround miał 20 punktów karnych.

ZO PLJ Zielona Góra

W dużej rundzie rywali zdeklasował Jarosław Skrzyczyński, który na koniu Santos Hippica był w drugiej fazie szybszy od drugiego Łukasza Troszczyńskiego na Cordobie o ponad 7 sekund. Trzecie miejsce również zajął reprezentant KS Nad Wigrami, tym razem na klaczy Claudia.

Konkurs średniej rundy należał do zawodniczek z Niemiec. Wygrała Anna Ebel-Jurgens na klaczy Charlotta, a drugie miejsce zajęła Elizabeth Jurgens na Diarano. Na trzeciej pozycji uplasował się Patryk Skrzyczyński na koniu Gverdi.

Dziś w Drzonkowie ze względu na brak chętnych nie odbył się konkurs zaliczany do Drużynowego Pucharu Polski. Jutro zawodnicy będą zdobywać pierwsze w sezonie 2022 punkty w kategoriach indywidualnych Polskiej Ligi Jeździeckiej.

CSIO5* La  Baule

W konkursie 150 cm z pulą nagród ponad 95 tysięcy euro wzięło udział 60 par, a 11 z nich dostało się do rozgrywki. W niej najlepszy okazał się Martin Fuchs (SUI), który dosiadał konia The Sinner.

Jutro o godzinie 13 odbędzie się Rolex Grand Prix, w którym do wygrania będzie pół miliona euro.

CSI4* Montefalco

Dobry weekend ma Brazylijczyk Bernardo Cardoso de Resende Alves. Po wczorajszym triumfie w konkursie zaliczanym do LR dziś zawodnik ponownie wygrał klasę rankingową (145 cm), tym razem na koniu El Torreo De Muze.