konopacki home run

Doskonale spisywali się dziś Polacy w konkursach Grand Prix  na CSI. Pierwsze punkty do PLJ zostały rozdane. Podsumowanie niedzieli.

CSI3* Opglaabbeek

Do rozgrywki Grand Prix (155 cm) zaliczanego do grupy C Longines Rankings dostało się 11 z 54 startujących par, w tym Przemysław Konopacki na klaczy Home-Run. Ostatecznie zawodnik zajął miejsce drugie, co stanowi jego życiowy sukces. Na tej klaczy reprezentant Polski wygrał GP CSI2* w Biskupcu i był trzeci w GP tegorocznej Cavaliady w Krakowie. Michał Kaźmierczak na Notisie odnotował 5 punktów karnych. Wygrał Samuel Hutton (GBR) na Givenchi.

W finale rundy koni 6-letnich Vagabond de Lux pod Michałem Kaźmierczakiem zajął 4 miejsce.

W finale dla koni 7- i 8-letnich Przemysław Konopacki wprowadził do rozgrywki konia Pure Pasion from Second Life Z i ostatecznie zajął miejsce 11.

CSI2* Samorin

Tu do rozgrywki konkursu Grand Prix dostało się 7 z 27 par, a wśród nich znalazł się Maksymilian Wechta na klaczy Clear Caretina. Reprezentant Polski ostatecznie zajął 3 miejsce. Wygrał Christian Rhomberg (AUT) na Dianca Z.

Maksymilian Wechta wygrał też dziś finał rundy koni 6-letnich z wyhodowanym w SK Prudnik ogierem Wimster. W tym samym konkursie Landmeister VDL i Adrianna Ostrowska zajęli miejsce 8.

ZO PLJ Zielona Góra

W Grand Prix zaliczanym do Kategorii Złotej Polskiej Ligi Jeździeckiej wzięło udział 18 par, z czego 4 dostały się do rozgrywki. W niej bezbłędnie i z najlepszym czasem pojechał gość z Niemiec Ulf Ebel na klaczy Chaccolina. Drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński (który tym samym został liderem tej kategorii) na Santos Hippica, a trzecie Łukasz Troszczyński na klaczy Cordoba.

Finał Rundy Srebrnej wygrał Jarosław Skrzyczyński na koniu Ultimatum. Drugie miejsce zajęła Vivien Gobel z Niemiec na Savonie, a trzecie Ulf Ebel na klaczy Celouisa.

W finale Rundy Brązowej najlepsza okazałą się Marta Szrajer z Kieleckiego KJ, a w nowej kategorii – Rundzie Młodzieżowej wygrała Urszula Piontek na klaczy Karika.

Młodzieżowe CSIO Lamprechtshausen

W Grand Prix kategorii dzieci double clear zaliczyła Nell Sówka na Osadkowski Satino. Ostatecznie zawodniczka zajęła 5 miejsce. Do rozgrywki dostała się też Małgorzata Babczyńska na klaczy Happylina, która uplasowała się na pozycji 15. Po 4 punkty karne miały: Roksana Nawrocka na Penny Lane, Michalina Łącka na koniu Gillenia i Amelia Zięba na koniu Gezant.

W małej rundzie CSICh (115 cm) dzięki czystym i szybkim przejazdom w czołówce uplasowały się: Amelia Zięba na Gilei (3 miejsce), Małgorzata Babczyńska na Pluto 75 (5) i Michalina Łącka na T. Gold Quidame Z (6).

CSIO3* Mannheim

Dziś odbył się pierwszy w tym sezonie konkurs o Puchar Narodów zaliczany do EEF Series. Po dwóch nawrotach dwie drużyny zachowywały na koncie 4 punkty karne i musiała odbyć się rozgrywka o 1 miejsce. Ostatecznie wygrała ekipa Szwajcarii w składzie: Elin Ott na Nanu II (0/0), Niklaus Schurtenberger na Quincassi (4/0), Edwin Smits na Best Of Berlin BS (0/4) i Alain Jufer na Dante MM (0/4). Drugie miejsce zajął zespół Niemiec, a trzecie Szwecja.

CSIO5* La Baule

W Grand Prix z pulą nagród pół miliona euro wzięło udział 50 par. Przed drugim nawrotem 6 z nich zachowywało czyste konto. Wygrała para z Kanady Beth Underhill i Dieu Merci van T&L. Drugie miejsce zajął Yuri Mansur (BRA) na Vitiki, a trzecie ex aequo Piere Marie Friant (FRA) na Urdy d’Astree i Gregory Wathelet (BEL) na koniu Nevados S.

CSI4* Montefalco

Do rozgrywki konkursu Grand Prix dostało się 10 z 46 startujących par. Wygrał reprezentant gospodarzy Christian Fioravanti na klaczy Double Push.