511 9563

W klasie LR w Uggerhalne miejsce drugie zajął dziś Jarosław Skrzyczyński, a trzecie Michał Kaźmierczak. W rozgrywce Grand Prix CSI w Peelbergen walczyła Aleksandra Kierznowska.

CSIO3* Uggerhalne

Dziś w Danii rozegrano konkurs zaliczany do światowego rankingu, o wysokości 150 cm. Spośród 32 startujących parkur podstawowy bezbłędnie pokonało tylko pięć, w tym dwóch reprezentantów Polski. Ostatecznie wygrał reprezentant Danii Andreas Schou na koniu Action Man, a o zaledwie 0,09 sekundy wolniejszy od niego był Jarosław Skrzyczyński na 14-letnim Jerico. Top 3, również zaliczając "double clear", zamknął Michał Kaźmierczak na koniu Notis. Cztery punkty karne w przebiegu podstawowym odnotował Maksymilian Wechta na Cassiopei, który zajął miejsce 11.

W klasi 140 cm piąte miejsce zajął Kaźmierczak na Zirocco Air. Wygrała para z Norwegii – Ada Alette Braaten Johnsen na My Way B & V.

CSI2* Peelbergen

W konkursie Grand Prix wystartowały dziś 74 pary. Do rozgrywki po bezbłędnie pokonanym parkurze na wysokości 145 cm zakwalifikowało się 9. W tym gronie znalazła się Aleksandra Kierznowska dosiadająca konia Louis van het Kluizebos. W finałowym barażu zawodniczka szybką jazdę przypłaciła dwoma błędami i zajęła ostatecznie miejsce 9. Wygrała niemiecka para - Nisse Lüneburg i Alaska van't Vianahof.

Dobrze jeździły dziś też inne polskie amazonki. Konkurs 125 cm zakończył się zwycięstwem Darii Kobiernik na klaczy Venus. Anna Szary-Ziębicka wygrała konkurs na poziomie 115 cm, dosiadając wałacha Anthonov. W klasie 140 cm bezbłędny przejazd odnotował Michał Ziębicki na koniu O’Lord DB. Ten sam zawodnik po zaliczeniu „double clear” uplasował się na miejscu 12 w finale Średniej Rundy (145 cm) na koniu Igor E.