Logo tylkoskoki

praguelions

W konkursie GCL zawodów w St Tropez triumfował zespół Prague Lions. Grand Prix wygrała Szwedka Malin Baryard-Johnsson.

Global Champions League

Żadnej z ekip nie udało się zachować zerowego konta do końca drugiego konkursu Global Champions League. Ostatecznie najlepsi okazali się zawodnicy ekipy Prague Lions w składzie: Niels Bruynseels na Delux van T&L oraz Pieter Devos dosiadający klaczy Mom’s Toupie de la Roque. Zmagania ukończyli z czterema punktami karnymi i najlepszym łącznym czasem.

„Ta wygrana to świetne uczucie, czas najwyższy, żebyśmy stanęli na podium i bardzo się cieszę, że nam się udało. Konie skakały bardzo dobrze, a Niels zrobił świetną robotę podwójnym zerem. To były dwa trudne parkury. Jestem szczęściarzem, że mam w ekipie takiego kolegę jak Niels, to ułatwia mi pracę!” – mówił Pieter Devos.

“To był bardzo wymagający parkur od samego początku, a ostatnia linia była bardzo techniczna – dziś trzeba było mieć wszystko pod kontrolą. Nie spodziewałem się, że będziemy szybsi niż Stockholm Hearts, ale dziś dopisało nam szczęście.” – powiedział Niels Bruynseels.

Drugie miejsce zajęli Stockholm Hearts w składzie: Malin Baryard-Johnsson i H&M Indiana oraz Peder Fredricson i Catch Me Not S. Na miejscu trzecim uplasowali się Shanghai Swans: Jeanne Sadran i Vannan oraz Christian Ahlmann i Solid Gold Z.

Wyniki TUTAJ.

W tabeli GCL liderami są Berlin Eagles. Drugą pozycję zajmują Hamburg Giants, a trzecią Stockholm Hearts.

Klasyfikacja GCL TUTAJ.

 

Longines Global Champions Tour 

Do rozgrywki LGCT Grand Prix zakwalifikowało się aż 12 z 34 startujących par. Walka była zacięta, a po zwycięstwo pogalopowała Szwedka Malin Baryard-Johnsson na klaczy H&M Indiana.  

„Jestem bardzo dumna i szczęśliwa, H&M Indiana jest po prostu wspaniała. Każde zwycięstwo przynosi wiele emocji, ale tutaj mam ze sobą wielu bliskich, więc jestem jeszcze szczęśliwsza! Musiałam podjąć ryzyko, bo przede mną jechało wiele szybkich par, ale mam tu ze sobą bardzo dobrego trenera Marlona Zanotelli, który był ze mną też w Rzymie, gdzie wygrałam, więc dziś bardzo mnie motywował. I udało nam się.”

Zawodniczka tym zwycięstwem zdobyła kwalifikację do LGCT Super Grand Prix: „Chciałabym wygrać jeszcze parę takich Grand Prix, ale bardzo cieszę się, że zakwalifikowały się już trzy kobiety na pięć dotychczasowych miejsc, to świetna liczba.”

Drugie miejsce zajął Holender Harrie Smolders na Monaco, a trzecie para z USA – Spencer Smith na koniu Theodore Manciais.

Wyniki TUTAJ.

W tabeli LGCT liderem jest Pieter Devos. Miejsce drugie zajmuje Gilles Thomas, a trzecie Ludger Beerbaum.

Tabela LGCT TUTAJ.

Źródło i zdjęcie: gcglobalchampions.com


W tym tygodniu

 • CSI2* Lier BEL
  04-06.08.2022
         
 • ME Pony Strzegom POL
  03-07.08.2022
         
 • ZO Biały Las POL
  05-07.08.2022
         

Ranking PZJ (30.06.2022)

1. Jarosław Skrzyczyński 2672
2. Maksymilian Wechta 2184
3. Andrzej Opłatek  2161
4. Przemysław Konopacki 2139
5. Wojciech Wojcianiec 1752
6. Dawid Kubiak 1524
7. Michał Kaźmierczak 1489
8. Adam Grzegorzewski 1266
9. Mściwoj Kiecoń 1247
10. Kamil Grzelczyk 1228
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.07.2022)

221 Jarosław Skrzyczyński 875
225 Andrzej Opłatek 868
243 Przemysław Konopacki 830