Logo tylkoskoki

ArkadiuszFimmel

Memoriał Macieja Frankiewicza zawodów 4Foulee w Poznaniu zakończył się triumfem Arkadiusza Fimmela.

W Memoriale Macieja Frankiewicza - konkursie pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, o nagrody BSI i Mecenasa zawodów Pana Romana Roszkiewicza, wystartowało dziś 45 par. Po wymagającym pierwszym parkurze do drugiego nawrotu zakwalifikowała się najlepsza dwunastka. Ku radości licznie zgromadzonej publiczności w decydującym starciu najlepszy okazał się startujący jako ostatni reprezentant Polski i jeździec podpoznańskiego klubu Fimmel Team – Arkadiusz Fimmel na 10-letniej wyhodowanej w Polsce klaczy Elastiqua. To pierwsze zwycięstwo tego zawodnika w konkursie międzynarodowym i to od razu w klasie zaliczanej do światowego rankingu.

„Jak wygrywać, to z najlepszymi! Jechałem za Jarkiem, który mnie zmotywował, wiedziałem jaką trasą trzeba jechać, kobyłka skakała wyśmienicie. To fantastyczne uczucie. Długo musiałem na to czekać, ale w końcu przyszło. Jak to się mówi – ciężka praca popłaca.” – mówił zwycięzca – „Myślę, że każdy widzi jaka jest [Elastiqua]. Chce wygrywać, jest szybka, dokładna i bardzo ambitna. Jesteśmy doskonale zgrani i znamy się na wylot. To dla nas bardzo ważny sukces przed własną publicznością, rodziną i przyjaciółmi – rewelacja!”

ArkadiuszFimmel 1

Miejscem drugim musiał zadowolić się czterokrotny mistrz Polski – Jarosław Skrzyczyński na koniu Quick Step, a Top 3 zamknął reprezentant Holandii Sander Geerink na ogierze Jacobus S. Trzy najlepsze pary odnotowały dziś „double clear”.

W konkursie Średniej Rundy, o puchar OstSped.pl, najlepszy był Adam Nicpoń na klaczy Cycera. Drugie miejsce zajął Marek Lewicki na Cornet's Sunshine, a trzecie Andrius Petrovas na Sherlocku.

W finałowym konkursie dla młodych koni sześcioletnich, o puchar Stadniny Kunowo, po zwycięstwo pojechał Irlandczyk Alexander Butler na Lyberlino H. Drugi był Sławomir Uchwat na Loreley Express J.P.P., a trzeci Dawid Skiba dosiadający ogiera Goldstar W.

Finałowy konkurs Elite Tour, o puchar Radio ZET wygrała Zuzanna Bukowska na klaczy Uccella Z. Miejsce drugie zajął Joachim Włoch na Nirmette, a trzecie Filip Skrzyczyński na Cambiale Z.

W porannym konkursie Małej Rundy, o puchar tylkoskoki.pl, najlepszy przejazd należał do Jarosława Skrzyczyńskiego na koniu Santos Hippica. Tuż za nim uplasowała się Eliza Zawadzka na Diorze V, a trzecia była Aleksandra Lusina-Gołaś na Braveheart van de Bisschop Z.

Wyniki TUTAJ.

 

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

 • CSI2* Lier BEL
  04-06.08.2022
         
 • ME Pony Strzegom POL
  03-07.08.2022
         
 • ZO Biały Las POL
  05-07.08.2022
         

Ranking PZJ (30.06.2022)

1. Jarosław Skrzyczyński 2672
2. Maksymilian Wechta 2184
3. Andrzej Opłatek  2161
4. Przemysław Konopacki 2139
5. Wojciech Wojcianiec 1752
6. Dawid Kubiak 1524
7. Michał Kaźmierczak 1489
8. Adam Grzegorzewski 1266
9. Mściwoj Kiecoń 1247
10. Kamil Grzelczyk 1228
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.07.2022)

221 Jarosław Skrzyczyński 875
225 Andrzej Opłatek 868
243 Przemysław Konopacki 830