DSC09144

Piąte miejsce w Grand Prix w Deauville zajął Przemysław Konopacki. W Dąbrówce najlepszy był Jakub Kubiak, a w Michałowicach - Anastasiia Yershova.

CSIO3* Deauville

Konkurs Grand Prix na poziomie 150 cm, zaliczany do grupy C światowego rankingu, zebrał na starcie 60 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 8, a w finałowym barażu triumfował będący ostatnio w doskonałej formie Andreas Schou z Danii na 9-letnim I Know. Drugi był Irlandczyk Michael Penter na HHS Fast Forward, a trzeci Koen Vereecke z Belgii na koniu Lector VD Bisschop. „Double clear” zaliczył tu Polak – Przemysław Konopacki na klaczy Home-Run, zajmując miejsce piąte.

Wyniki TUTAJ.

W rozegranym wcześniej finałowym konkursie CSIU25 wystartowało 20 par. W rozgrywce o zwycięstwo walczyły cztery z nich i tutaj wysokie miejsce drugie zajął Andrzej Opłatek na 9-letnim wałachu Nordsturm. Szybszy od niego był tylko Diego Ramos Maneiro z Hiszpanii na koniu Texas de Trebompe. Top 3 zamknął Jules Orsolini z Francji na Qlandestin Sas.

CSI3*-W Olomouc

W Grand Prix na wysokości 155 cm do rozgrywki zakwalifikowało się 5 z 28 startujących par. Po raz kolejny triumfował reprezentant gospodarzy – Ales Opatrny na 11-letnim wałachu Forewer. Z jednym błędem w przejeździe podstawowym miejsce 12 zajął Michał Kaźmierczak na Notisie. W finale Rundy Brązowej (130 cm) na trzeciej pozycji uplasowała się Małgorzata Koszucka na Ivy.

ZO PLJ Dąbrówka Mała

Tu w Grand Prix wystartowały 22 pary, a parkur podstawowy bez punktów karnych pokonało 6. W rozgrywce triumfował Jakub Kubiak na 19-letnim wałachu Quilibet. Miejsce drugie zajęła Amelia Szczupakowska na Chaccos Boy, a trzeci był Dominik Pieniaszek dosiadający wałacha For Future. W finale Średniej Rundy najlepsza była Natalia Palmowska na koniu Lviv PKZ.

ZO Michałowice

Tutaj w trzykonnej rozgrywce po zwycięstwo pojechała zawodniczka z Ukrainy - Anastasiia Yershova na wałachu Marlon. Na miejscu drugim uplasowała się Magdalena Piksa na koniu Milow Prova, a trzeci był Volodymyr Bykov na klaczy Valkiria. Finał Rundy Średniej wygrał Jan Zwinger na I’m Special For John.

CHIO Rotterdam

Wczorajszy konkurs Grand Prix, zaliczany do grupy A Longines Rankings, zebrał na liście startowej 45 zawodników. Do finałowego barażu dostało się 14 z nich, a wygrał Irlandczyk Daniel Coyle na Oak Grove’s Carlyle. Miejsce drugie zajął Kevin Jochems z Holandii na Cornetboy, a trzecie Francuz Julien Epaillard na Caracole de la Roque. Warto dodać, że tuż poza podium na miejscu czwartym znalazł się koń, którego wcześniej dosiadali reprezentanci Polski – 13-letni Exit Remo pod Patrickiem Lemmenem z Holandii.

CSI4* Milano

W Grand Prix we Włoszech wzięło udział 46 par. Do startu w drugim nawrocie zakwalifikowała się najlepsza 12, a ostatecznie po zwycięstwo sięgnął Szwajcar Martin Fuchs na wałachu The Sinner. Tuż za nim uplasowała się jego partnerka – reprezentantka USA Paris Sellon na klaczy Remix. Trzeci był Włoch Giacomo Bassi na ogierze Find Touch GR.