big 6

Za nami pierwszy dzień międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody Baborówko Jumping Show 2022. W programie zawodów znalazły się konkursy w ramach CSI2*, CSI1*, CSIYH1*, CSIP i CSICh. Najważniejszy konkurs wygrał dziś reprezentant Niemiec, ale triumfatorką dnia jest także Daria Kobiernik (POL), która stanęła na pierwszym miejscu podium w 3 konkursach.

W najważniejszym dzisiejszym konkursie – CSI2* Big Tour (konkurs dwufazowy) o nagrodę Starosty Szamotulskiego, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego – wystartowało 49 par. Najlepiej parkur o wysokości 140 cm pokonał Philipp Schober (GER) z koniem GUESSSINA. Drugie miejsce w konkursie, z 0,2 sekundy straty, zajął Marek Lewicki (POL) z koniem ITOULON B. Miejsce trzecie należy do Tomasza Miśkiewicza (POL) na CASTIGO DE AMOR.

W konkursie Średniej Rundy o wysokości 130 cm o nagrodę Grupy Generali triumfowała Daria Kobiernik (POL) na koniu SONET. Amazonka pokonała w tym konkursie 60 innych par. Drugie miejsce zajął Dawid Skiba (POL) z koniem ZANZIBAR L. Miejsce trzecie należy do Szymona Tęczy (POL) z koniem BUENO L.

W konkursie dla młodych koni 6- i 7-letnich CSIYH1* Youngster Tour 6&7yo (konkurs zwykły, 125/130 cm) startowało 46 par. Najlepsza okazała się Daria Kobiernik (POL) na DONNA NEVA S. Drugie miejsce zajął Dawid Skiba (POL) na koniu KASPER, a miejsce trzecie – Jan Vinckier (BEL) na koniu KANULA. W młodych koniach 5-letnich (konkurs CSIYH1* Youngster Tour 5yo, konkurs dokładności, 115 cm) pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Aleksander Lewandowski (POL) z CRISTAL BLUE D'IVE Z, Angeliki Podgórna (POL) i NERRADO, Leszek Gramza (POL) i MAYFLOWER VAN DE MUGGENHOEK, Marek Waclawik (POL) i MICHA, Szymon Tęcza (POL) i GUALLATIRA-L oraz Dawid Skiba (POL) i NEW ESCOBAR L.

W konkursie Małej Rundy CSI1* (konkurs zwykły, 120 cm) o nagrodę Pałacu Baborówko pierwsze miejsce zajęła Daria Kobiernik (POL) z VENUS. Drugie miejsce, ze stratą 0,02 sekundy, należy do Nadii Lehmann (POL) na SILVER STAR, a miejsce trzecie – do Marty Konarskiej (POL) na LILI MARLENE.

W konkursie Special Tour w ramach CSI1* triumfował January Włoch (POL) z koniem FRANKE. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Żujewska (POL) na CAPRICCIO. Miejsce trzecie należy do Natalii Brzozowskiej (POL) z koniem FINISH.

Najlepsza w konkursie CSICh Children Tour (konkurs dwufazowy, 120 cm) o nagrodę Sklepu Stajnia była Amelia Zięba (POL) na koniu GILEA. Miejsce drugie zajęła Nel Skotarczak (POL) z DREAM ON, a miejsce trzecie – Tola Świerczyńska (POL) na DUDOK L.

Konkurs CSIP Pony Tour (konkurs dwufazowy, 110 cm) wygrała Jagoda Kierznowska rywalizując na koniu BENJA LUNA. Drugie miejsce zajęła Olga Patecka z BOCO AN MHUILEANN. Miejsce trzecie należy zaś do Huberta Aniołka na OISIN BIOR DUBH.

W konkursach Dzieci na kucach (konkursy zwykłe) parkur o wysokości 80 cm najlepiej pokonała para Zofia Kamińska (POL) i PASJONATA PARYS, drugie miejsce zajęła Wiktoria Cwalina (POL) i SZOGUN, a miejsce trzecie – Tomasz Goszczyński (POL) i CAJERO. W konkursie o wysokości 50 cm najlepsza była Marcelina Biernaczyk (POL) z koniem LEON. Miejsce drugie i trzecie zajął Ignacy Luboński (POL) odpowiednio na S-PIORUN i RAMIRO.

Zawody Baborówko Jumping Show 2022 są rozgrywane w na dwóch arenach. Ośrodek Jeździecki Baborówko dysponuje zmodernizowaną w latach 2019–2021, imponującą infrastrukturą sportową, na którą składają się m.in. trzy place kwarcowe z systemem podsiąkowym o powierzchni: 12 000 mkw. (największy na ten moment plac kwarcowy w Polsce), 7 000 mkw. oraz 2 000 mkw. Baborówko słynie także z doskonałej atmosfery oraz świetnej organizacji.

Ośrodek Jeździecki Baborówko znany był do tej pory z organizacji międzynarodowych zawodów WKKW, podczas których gościł najbardziej utytułowanych zagranicznych i polskich zawodników, mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i liderów rankingu FEI, jak np. reprezentantów Niemiec Michaela Junga i Ingrid Klimke czy brytyjskiego WKKW-istę Oliwera Townenda. W tym roku, oprócz WKKW i skoków przez przeszkody, w Baborówku po raz pierwszy odbędą się także międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami i jednocześnie Puchar Narodów Baborówko Driving Show (2–4 września).