DSC06137

W finale Średniej Rundy CSI2* w Biskupcu triumfował Litwin Andrius Petrovas.

Najważniejszym punktem sobotniego programu zawodów CSI2* w Biskupcu był Finał Średniej Rundy – Music Masters, rozgrywany o puchar firmy Steyr. Lista startowa tych zmagań liczyła 72 pary, a wymagający parkur o wysokości 135 cm bezbłędnie udało się pokonać 15 z nich. Po zwycięstwo sięgnął doświadczony reprezentant Litwy – Andrius Petrovas na 10-letnim, wyhodowanym przez niego wałachu Sherlock.

Litwini byli dziś w bardzo dobrej formie, bo miejsce drugie zajął tutaj aktualny mistrz tego kraju Matas Petraitis na koniu Cornet’s Cloud, a w Top Ten znalazł się także jego brat Kristupas na wałachu Baironas. Najlepszą trójkę zamknął Polak – Jakub Krzyżosiak dosiadający konia Champion 127.

W finałowym konkursie rundy młodych koni pięcioletnich, o puchar Euro Trans, triumfował Mateusz Tyszko na klaczy Ramatuelle FDS. Drugie miejsce należało do pary Angeliki Podgórna i Nerrado, a trzeci był Szymon Stasiak na klaczy Kauai.

Najlepszy przejazd w konkursie dla koni sześcio- i siedmioletnich, o puchar KJ Lotar Biskupiec, należał do reprezentanta Litwy Matasa Petraitisa na klaczy Keberlina H. Na miejscu drugim uplasował się Jacek Zagor na Annabelle, a trzeci był Wojciech Wojcianiec na Ayleen D’Ive Z.

Konkurs Małej Rundy, o puchar Tarant Events, wygrał reprezentant Łotwy Nauris Laizans na koniu Eristoff Blue. Drugie miejsce zajęła Anna Stasiak na klaczy Con Cordia, a trzecie Karolina Bar na Ever So Clever.

W konkursie Elite Tour, o puchar Sklepu Stajnia, triumfowała Zuzanna Niziołek na klaczy Marika. Drugie miejsce zajęła Julia Mattson na Carmen S, a trzecie Lena Żakowska na wałachu Cinnamon.

Wyniki TUTAJ.

Jutro finałowy dzień zmagań w Biskupcu. Z pewnością wiele sportowych emocji towarzyszyć będzie konkursowi Grand Prix, o nagrodę firmy Linodrób, pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ten zaplanowany jest na godzinę 13:30. Zapraszamy na hipodrom ośrodka Trzy Podkowy oraz przed ekrany - transmisja na żywo na stronie: https://tylkoskoki.pl/ts-tv/6672-csi-biskupiec-2022-relacja-online.html