DSC07463

Miejsce piąte w ścisłym finale Mistrzostw Europy kategorii dzieci zajęła Małgorzata Babczyńska.

W finałowych zmaganiach w kategorii dzieci zerowe konto do końca „dowiozły” tylko trzy pary. Po rozgrywce triumfowała para z Niemiec – Tony Stormanns na klaczy Dia Nova. Medal srebrny wywalczyła Włoszka Anna Ruggeri na klaczy Dakotah 2, a trzeci był Brent de Schrijver z Belgii dosiadający konia LIV Good VD Kattevennen Z. O dużym sukcesie mówić może reprezentantka Polski – Małgorzata Babczyńska, która na klaczy Happylina bezbłędnie pokonała oba nawroty finału i z łącznym rezultatem zaledwie 4 punktów karnych zajęła w tegorocznej imprezie wysokie miejsce piąte. Na pozycji 26 uplasowała się Roksana Nawrocka na klaczy Penny Lane, która dziś w pierwszym nawrocie odnotowała jeden błąd, a w drugim 8 punktów karnych.

Wczoraj w finale drużynowym triumfowali Niemcy z wynikiem 0 punktów karnych: Lennard Tillmann i Oreal des Etains Z, Antonia Hasler na Dynamite N, Ava Ferch i Quintessa Lox, Tony Stormanns i Dia Nova oraz Vieca Sofie Bade na Chades of Grey. Miejsce drugie zajęła ekipa z Włoch, a brązowy medal zdobyli Francuzi. Reprezentacja Polski uplasowała się ostatecznie na miejscu 10 z rezultatem 17 punktów karnych. W ekipie jechali: Roksana Nawrocka na Penny Lane, która w finałowym parkurze była bezbłędna, Julia Ganowska i Jornian Blue F (16 punktów), Małgorzata Babczyńska i Happylina (4) i Kevin Pszowski na koniu Jacobson (4).

Dziś rozstrzygnięto indywidualne medale kategorii młodych jeźdźców. Po złoto pojechała para z Belgii: Thibeau Spits i klacz Classic Touch DH. Mistrzostwa ukończyli z wynikiem 2,9 punktu karnego. Z rezultatem 6,66 srebro zdobył jego rodak Thibault Philippaerts na Derby de Riverland, a na najniższym stopniu podium stanął Irlandczyk Harry Allen dosiadający konia Over Lux (7,42).

Wczoraj o indywidualne medale walczyli juniorzy. Tutaj triumfowała para reprezentująca Finlandię – Jone Illi i klacz Eolita L, z wynikiem 3,03. Srebrny medal wywalczyła Belgijka Aurelia Guisson na No Limit vh Legita Hof Z, a trzecia była jej rodaczka Evelyne Putters na Nabeau van het Migroveld Z. Miejsce 25 zajęła Klara Kozioł na koniu Rocky – amazonka w finałowym konkursie odnotowała 12 punktów karnych. Na miejscu 27 uplasowała się Daria Pietrzak na Monsunie.