DSC09046

W Grand Prix CSI2*-W w Kunkiai najlepszy był dziś Dawid Kubiak, a czwarty był Tomasz Miśkiewicz. Prestiżowe Rolex Grand Prix zawodów CSI5* w Brukseli wygrał Peder Fredricson. Piąty w Grand Prix CSI2* w Valkenswaard był Andrzej Opłatek.

CSI2*-W Kunkiai

W Grand Prix zaliczanym do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej wystartowało dziś 28 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 6 z nich, bezbłędnie pokonując parkur na wysokości 150 cm. Kolejne zwycięstwo podczas tej imprezy odniósł Dawid Kubiak na klaczy Anastacia III, który jechał w finałowym barażu jako przedostatni i odnotował czas o prawie dwie sekundy lepszy od zawodnika z drugiego miejsca – reprezentanta gospodarzy Donatasa Janciauskasa na wałachu Cool Quartz. Trzeci był Estończyk Paul-Richard Argus na Jay-Z Bee. W rozgrywce walczył też Tomasz Miśkiewicz na Stakkato Lazar – para z jednym błędem zajęła miejsce czwarte.

To bardzo udane zawody dla Dawida Kubiaka. Wygrał już piątkowy konkurs LR, a przypomnijmy, że arena tego ośrodka była dla niego szczęśliwa już wcześniej – w 2019 na tej samej klaczy także wygrał tu zaliczany do Pucharu Świata konkurs Grand Prix.

W rozegranym wcześniej konkursie 140 cm miejsce trzecie zajął Adam Nicpoń na wałachu Counter. Tu triumfował Kristupas Petraitis na klaczy Ivita, a drugi był jego brat Matas na Cornet’s Cloud. Bezbłędnie ten parkur pokonał Tomasz Miśkiewicz na Velvet Lazar.

CSI5* Bruksela

Konkurs na poziomie 160 cm zebrał na liście startowej 44 pary. Wymagający parkur podstawowy bez punktów karnych udało się pokonać 7 z nich, a aż 6 w rozgrywce powtórzyło zerowy wynik i odnotowało „double clear”. Nie do pokonania okazał się być Peder Fredricson ze Szwecji, dosiadający konia Catch Me Not S. Miejsce drugie zajął reprezentant Brazylii – Edouardo Pereira De Menezes na wałachu H5 Chaganus, a Top 3 zamknął Harrie Smolders na ogierze Uricas V/D Kattevennen.

CSI2* Valkenswaard

Tu rozegrano dziś 2* Grand Prix, zaliczane do światowego rankingu, w którym wystartowały 63 pary. Do rozgrywki zakwalifikowała się najlepsza 10, a w finałowym barażu triumfował Marlon Modolo Zanotelli z Brazylii na 11-letnim Grand Slam VDL. Drugie miejsce zajął Philipp Weishaupt z Niemiec na Zineday, a trzecie Irlandczyk Bertram Allen na Caprisco. Na wysokiej piątej pozycji uplasował się Andrzej Opłatek dosiadający konia Diaroubet. Ten przejazd można obejrzeć poniżej: