Logo tylkoskoki

Lewicki Narthago MPMK

Znamy pierwszych medalistów MPMK. Za granicą czyste przejazdy odnotowała Daria Kobiernik. Podsumowanie soboty.

MPMK Łąck

Dziś w Łącku odbył się finał koni 4-letnich. Po zwycięstwo wśród koni z zagranicznym paszportem z końcowym wynikiem 18,29 sięgnął Narthago VDL (KWPN, Inaico VDL x Carthago Z) dosiadany przez Marka Lewickiego. Ogier ten należy do zawodnika, a został sprowadzony do Polski przez Agrosad. Najlpeszym polskim koniem z wynikiem 18,13 został złoty medalista Sportowego Czempionatu Polski Młodych Koni Lancelot (SP, Elvaro x Canabis) pod Mateuszem Tyszko.

Wyniki TUTAJ

W kategorii 5-latków po dwóch półfinałach prowadzenie utrzymuje westfalski ogier New Escobar L (Vulkan L x Catoo) dosiadany przez Dawida Skibę. Para ma obecnie wynik 16,60. Wśród koni z polskim paszportem z 15,87 punktami bonifikacyjnymi najlepszy jest San Escobar (Adorator x Sergio Rossi) prezentowany przez Jagienkę Łukomską.

Wyniki TUTAJ

W klasie koni 6-letnich czyste konto utrzymują 4 konie, a są to: Like A Diamond Jr (KWPN, Cohinoor VDL x Ahorn), na którym startuje Dawid Skiba, Lirocca Blue Ospa (KWPN, Zirocco Blue x Clayton Boy) dosiadany przez Kacpra Niewiadomskiego oraz dwa konie prezentowane przez Tomasza Miśkiewicza: Vanilia Lazar (OLD, Vagabond De La Pomme x Verdi) i Lago (KWPN, Voltaire x Cantus).

Wyniki TUTAJ

W kategorii 7-latków 0 punktów karnych mają nadal 3 konie: Gucciminka Van’t Gerendal Z (ZANG, Ginus x Jodokus) dosiadana przez Tomasza Miśkiewicza, Kasper (KWPN Zambesi x Niveau) pod Dawidem Skibą oraz startujący pod Vitaliim Charadnikiem holsztyński ogier Quickly van de Hagenhorst (Quickly de Kreisker x Caretano).

Wyniki TUTAJ

Szerzej o zmaganiach w Mistrzostwach Polski Młodych Koni napiszemy jutro.

CSI3* Peelbergen

W finale rundy koni 7-letnich po szybkiej i bezbłędnej jeździe w rozgrywce trzecie miejsce zajęła dosiadana przez Darię Kobiernik, powierzona jej dojazdy przez Annę Malingę, klacz Donna Neva S. Caskano i Mikołaj Kownacki zjechali z parkuru z 1 punktem za czas, co dało parze pozycję 10.

Wyniki TUTAJ

W konkursie 140 cm z wynikiem 0 punktów karnych 12 miejsce zajęła para Daria Kobiernik i Colette.

Wyniki TUTAJ

W konkursie 145 cm Aleksandra Kierznowska na Corleano odnotowała 4 punkty karne, a Daria Kobiernik na Sonecie 8. Wygrał Niels Kersten na High Hopes SFN.

Wyniki TUTAJ

W rundzie koni 5- i 6-letnich 4 punkty karne miała para Diament i Aleksandra Kierznowska.

Wyniki TUTAJ

CSI4* Sentower Park

Na zawodach w Belgii dzisiejszy konkurs zaliczany do światowego rankingu zgromadził na starcie 69 par i został dominowany przez reprezentantów gospodarzy. Wygrał Gregory Wathelet na klaczy Argentina de la Marchette, a drugie miejsce zajął Wilm Vermeir na Linguini de la Pomme. Na najniższym stopniu podium stanął Omer Karaevli (TUR) na koniu Livingstone van het Peggershof.

Wyniki TUTAJ

CSI3*-W Samorin

Dziś na arenie w Samorinie odbył się konkurs Derby, w którym udział wzięły 24 pary. Pierwsze miejsce i 50 punktów do Longines Rankings wywalczył Filippo Codessa z Włoch na klaczy On Top Van’t Gelutt, który wypracował sobie przewagę niemal 3 sekund. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci gospodarzy: druga była Dominika Gaalova na Leonardo Van’t Heike, a trzeci Tomas Kuchar na Elasko Hero.

Wyniki TUTAJ

CSI4* St Tropez

Podobnie jak wczoraj dziś na zawodach Hubside Jumping odbyły się dwa konkursy dające punkty do światowego rankingu. Tym razem oba były rozegrane na wysokości 145 cm i zaliczały się do grupy D LR. Jeden z nich (dwufazowy specjalny, w ramach CSI2*) wygrał David Will (GER) na Forest Gump 29, a drugi (zwykły z rozgrywką, CSI4*) należał do Amerykanki Laury Kraut dosiadającej klaczy Bisquetta.

Wyniki TUTAJ i TUTAJ

Fot. Sweeetieisafruit


W tym tygodniu

  • CSI2* Wrocław POL
    06-09.10.2022
           
  • CSI5* St Tropez FRA
    06-09.10.2022
           

Ranking PZJ (31.08.2022)

1. Jarosław Skrzyczyński 2537
2. Przemysław Konopacki 2357
3. Maksymilian Wechta 2140
4. Andrzej Opłatek 1999
5. Dawid Kubiak 1627
6. Michał Kaźmierczak 1624
7. Kamil Grzelczyk 1388
8. Marek Lewicki 1374
9. Tomasz Miśkiewicz 1275
10. Adam Grzegorzewski 1223
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.08.2022)

227 Jarosław Skrzyczyński 875
260 Przemysław Konopacki 795
262 Andrzej Opłatek 790