kierznowska badorette

Podsumowanie niedzieli na europejskich hipodromach.

CSI3* Peelbergen

Do rozgrywki Grand Prix 150 cm, zaliczanego do grupy C Longines Rankings, awansowało 14 z 60 startujących par, w tym Aleksandra Kierznowska na Badorette. W finałowym barażu walka była zacięta. Polska para powtórzyła w niej zerowy wynik i ze stratą zaledwie 1,31 s do pierwszego miejsca ukończyła zmagania na pozycji 6. To najlepszy wynik Aleksandy Kierznowskiej w konkursie takiej rangi.

Grand Prix wygrała Carmen Edwards (GBR) na Happy Valerie, drugie miejsce zajęła Ioli Mytilenou (GRE) na Levis de Muze, a trzecie Evelina Tovek (SWE) na Moeboetoe V/D Roshoeve.

W konkursie 145 cm Aleksandra Kierznowska na koniu Louis van Het Kluizebos miała 4 punkty karne i zajęła 22 miejsce. Daria Kobiernik na Ogano’s Boy Z odnotowała 8 punktów karnych i uplasowała się na pozycji 34.

Do rozgrywki Grand Prix CSI1* (135 cm) dostała się Daria Kobiernik i Venus. Po błędzie w finałowym barażu para zajęła 13 miejsce.

CSI3*-W Samorin

Zaliczane do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata Grand Prix zebrało na starcie 34 pary, a 4 z nich pokonały parkur bezbłędnie. W finałowym barażu rywali zdeklasował Frank Schuttert (NED) na Gream, który wyprzedził drugą parę Nikola Bielikova (CZE) i Carison o ponad dwie sekundy. Reprezentantka Czech tym samym wywalczyła 20 punktów do LEC PŚ. Trzecie miejsce zajął Vladimir Tretera (CZE) na koniu Gangster V/H Noddevelt.

Pomimo nieobecności na Słowacji prowadzenie w tabeli LEC utrzyma Estończyk Paul-Richard Argus (ranking jeszcze bez wyników z Samorinu TUTAJ). Przed zawodnikami tej ligi pozostały jeszcze 3 zawody kwalifikacyjne: w Tallinnie (30.09 – 2.10), Warszawie (10 – 13.11) i Poznaniu (15 – 18.12). Finał odbędzie się w pierwszy weekend marca w Krakowie.

CSI4* St Tropez

W Grand Prix Hubside Jumping z pulą nagród 100 tysięcy euro wzięło udział 49 par, a 14 z nich pokonało parkur podstawowy bezbłędnie. W rozgrywce najlepszy okazał się reprezentant Luksemburga Victor Bettendorf na Mr. Tac. Drugie miejsce wywalczył  Roger Yves Bost (FRA) na Ballerine du Vilpion, a trzecie Wilma Hellstrom (SWE) na Cicci Bjn.

Drugi konkurs rankingowy, już na przeszkodach o wysokości 145 cm i zaliczany do grupy D LR, należał do reprezentantów Francji. Z 45 startujących par 14 dostało się do finałowego barażu, a w nim najszybsza i bezbłędna była Penelope Leprevost na Verite Une Prince. Drugie miejsce zajął Nicolas Delmotte na Citadin du Chatellier, a trzecie Edward Levy na Confidence d’Ass.

CSI4* Sentower Park

W rozgrywce Grand Prix wzięło udział 8  z 46 znajdujących się na liście startowej par. Wygrał Francuz Julien Epaillard na klaczy Caracole de la Roque, drugi był Hans-Dieter Dreher (GER) na Vestmalle des Cotis, a trzeci William Whitaker (GBR) na koniu Galtur.

W finale rundy młodych koni para Erquy Peguignon i Radosław Zalewski odnotowała 3 punkty karne za czas.

CSI5* Traverse City

Grand Prix rozpocznie się o godzinie 20 polskiego czasu. Wyniki można śledzić TUTAJ.