DSC02517

Reprezentanci kategorii młodzieżowych walczą w ten weekend w finale FEI Youth Nations Cup w Peelbergen – ekipa juniorów zajęła dziś miejsce drugie w konkursie drużynowym, zapewniając sobie awans do sobotnich zmagań finałowych.

CSIOY/J/Ch/P FEI Youth Nations Cup

Finał cyklu młodzieżowego Pucharu Narodów rozpoczął się już dziś. Reprezentacja Polski startuje w składzie:

• Juliana Suska – Cascadeuce, Nigiri

W dzisiejszym konkursie drużynowym kategorii juniorów polska ekipa zajęła miejsce drugie z rezultatem 4 punktów karnych. Na zero dla drużyny pojechali: Iga Biegalska na Doravelli oraz Natalia Stefańska na Kapucijn V/D Donkhoeve. Daria Pietrzak na Monsunie odnotowała 1 błąd, a Laura Kłapińska na Zirado – 23 punkty karne. Triumfowali Holendrzy: Thijmen Vos i Ive Got The Key (0), Mila Everse i Orso del Terriccio (6), Emma Bocken i Kadessa Z (0) oraz Nick Nanning na klaczy Bandia (0). Miejsce drugie ex aequo z Polkami zajęli Szwajcarzy: Linus Hanselmann i Quiamant (0), Gaetan Joliat i Coriana de Lazerou (0), Noah Keller i Balasco de l’Abbaye (23) oraz Geraldine Straumann i Thunder G Z (4).

Drugie miejsce polskiej ekipy zapewnia awans do ścisłego finału w sobotę. Powalczymy tam z Holandią, Szwajcarią, Irlandią, Włochami i Niemcami.

W pierwszym indywidualnym konkursie dla młodych jeźdźców, na poziomie 145 cm, druga była Aleksandra Kierznowska na Corleano. Szybsza od niej była tylko Ebba Danielsson ze Szwecji na T-Gavoli Z. Trzecie miejsce zajął Thibaut Keller ze Szwajcarii na Arley de Vayrie.

W drużynowym konkursie młodych jeźdźców Polska uplasowała się na miejscu 12, co oznacza, że w piątek wystartują już tylko w Challenge Cup. Wynik ekipy to 16 punktów karnych. Startowali w składzie: Juliana Suska i Cascadeuce (4), Aleksander Lewandowski i Jazzmir van het Halderthof (4), Aleksandra Kierznowska i Louis van het Kluizebos (8) oraz Maximilian Parkitny i Ferrari K (26). Triumfował zespół z Belgii z wynikiem 0 punktów karnych: Sascha Beghuin i Elcup van Beek II Z, Mathieu Bourdeaud’Hui i Oscar The Homage, Jules van Hoydonck i Minte VD Bisschop oraz Roy van Beek i Chacco Me Biolley.