Logo tylkoskoki

DSC08895

Grand Prix młodych jeźdźców w Peelbergen wygrała dziś Aleksandra Kierznowska. W Riesenbeck w jednym z konkursów triumfował Jarosław Skrzyczyński. 

CSIOY/J/Ch/P Peelbergen

Konkurs Grand Prix kategorii młodych jeźdźców zebrał na starcie 49 par. Parkur podstawowy o wysokości 145 cm bezbłędnie pokonało 6, kwalifikując się do rozgrywki.W finałowym barażu nie po raz pierwszy niepokonana była Aleksandra Kierznowska dosiadająca klaczy Badorette. Tuż za nią uplasował się Włoch Giacomo Casadei na Filou VD Kruishoeve Z, a Top 3 zamknął Szwajcar Thibaut Keller na Arley de Vayrie. Kierznowska bez punktów karnych pokonała też dziś parkur konkursu 135 cm – tam na koniu Corleano.

Wyniki TUTAJ.

W juniorskim Grand Prix po 14-konnej rozgrywce triumfował Luiz Felipe Neto de Azevedo z Belgii na wałachu Valentino Massuere. W parkurze podstawowym dwa błędy odnotowała Natalia Stefańska na Kapucijn V/D Donkhoeve, Lena Oleszkiewicz na Esi China Girl zjechała z parkuru z 10 punktami karnymi, a Laura Kłapińska na Zirado – z 27.

Wyniki TUTAJ.

W konkursie kategorii dzieci, na poziomie 125 cm, miejsce drugie zajęła dziś Małgorzata Babczyńska na koniu Pluto 75. Triumfowała reprezentantka Irlandii – Alanna Fagan na Ballycarrick Lass. Szósta w tych zmaganiach była Roksana Nawrocka na klaczy Gacarla VDL.

Wyniki TUTAJ.  

W drużynowych zmaganiach w kategorii dzieci wystartowało dziś 10 ekip. Miejsce pierwsze ex aequo zajęły aż cztery, z wynikiem 0 punktów karnych: Niemcy, Szwecja, Holandia i Belgia. Polska ekipa uplasowała się na pozycji 9, z łącznym rezultatem 16 punktów. W drużynie jechali: Małgorzata Babczyńska i Happylina (4), Julia Ganowska i Jornian Blue F (4), Roksana Nawrocka i Chenoa (8) oraz Kevin Pszowski i Jacobson (8).

Wyniki TUTAJ.

 

MŚMK Lanaken

W pierwszym konkursie dla pięciolatków wystartowały dziś 242 konie, spośród których 99 pokonało parkur bez punktów karnych – w tym dosiadany przez Mateusza Tyszko ogier Fuerte Ferrero. Łukasz Jończyk i Tavados oraz Jan Bobik i Haverdy odnotowali po 8 punktów.

Wyniki TUTAJ.

Zmagania dla sześciolatków zebrały na liście 278 par. Był to konkurs dwufazowy, w którym najlepszy okazał się Kannandillo (HOLST, Kannan x Candillo) pod Grekiem Angelosem Touloupisem. Miejsce drugie zajął Keatingstown Mister Cool (OLD, Messenger), którego dosiadała Susan Fitzpatrick z Irlandii, a trzecie Bluegiu’ (MIPAAF, Benitus di Vallerano) i Stefano Falzini z Włoch. Na zero ten parkur pokonała para Józef Pekaniec i Leonardo da Vinci J.P.P., zajmując miejsce 71. Jedną zrzutkę w pierwszej fazie miał Mateusz Tyszko na koniu Corazzi.

Wyniki TUTAJ.

W konkursie dla siedmiolatków wystąpiło 191 par. Triumfowała Crystal Claire (SWB, Cristallo I x Oklund), którą prezentował Thibault Philippaerts z Belgii. Na drugim miejscu znalazła się Kivinia (KWPN, I’m Special de Muze x Calido I) pod Basem Moerings z Holandii, a na trzecim Qu D.C. (MIPAAF, Quod D.C. x Gratus D.C.) pod Graziano Tazzi z Włoch. Miejsce 78 z 12 punktami w drugiej fazie zajął Kamir Red Wine pod Martinem Rozynkiem.

Wyniki TUTAJ.

 

CSI2* Riesenbeck

Tu udane przejazdy odnotowywały dziś pary z Polski. W porannych zmaganiach dla koni sześcio- i siedmioletnich miejsce czwarte zajął Leszek Gramza na wałachu Qanvas St. Hubertushoeve. Wygrała para z Niemiec – Nele Kortsch i Cosmo 121.

Wyniki TUTAJ.

W klasie na poziomie 130 cm zwyciężył Carsten-Otto Nagel z Niemiec na Estelle IV. Miejsce piąte zajął Jarosław Skrzyczyński na klaczy Loulou MPSZ. Co ciekawe, aż dwie inne pary odnotowały taki sam czas i przyznane zostały trzy miejsca piąte.

Wyniki TUTAJ.  

W konkursie 135 cm wystartowało 101 par, tak więc zgodnie z przepisami FEI klasyfikacja została podzielona. W jednej z tych grup triumfował Jarosław Skrzyczyński na klaczy Karanza van de Boomgaardschuur. Tuż za nim uplasowali się Eike Felix Thamm i koń Catado, a dalej Felix Hassmann na SIG Cad Bane. W drugiej grupie zwycięstwo należało do innej pary z Niemiec – Larsa Volmera i konia Big Star JR KZ.

Wyniki TUTAJ.

Na koniec dnia rozegrano zaliczany do światowego rankingu konkurs 145 cm, w którym wystrartowały 52 pary. Bezbłędny przejazd zaliczyło 9 z nich, a najlepszy okazał się Niemiec Philip Ruping na Baloutaire PS. Drugie miejsce zajęła tu Alexa Stais z Cypru na klaczy Urhelia Lutterbach, a trzecie Jens Baackmann na Aglaia J. Skrzyczyński na Inturido miał jedną zrzutkę, ale dobry czas pozwolił na zajęcie miejsca 10.

Wyniki TUTAJ.  

 

CSI2* Deurne

Miejsce piąte w zmaganiach dla koni siedmioletnich zajęła Omara VD Wellington pod Adrianną Ostrowską, a w tym samym konkursie ósmy był Michał Ziębicki na O’Lord DB. Wygrała Ovita VD Bisschop pod Jennifer Meylan ze Szwajcarii.

Wyniki TUTAJ.

Parkur konkursu 140 bez punktów karnych pokonali: Przemysław Konopacki na Jacquart du Seigneur (miejsce 12) oraz Expression’Quill (19), a także Michał Ziębicki na First Lady (17). Triumfowała amazonka z USA – Stefanie Saperstein na Chicago.

Wyniki TUTAJ.

 

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

  • CSI2* Wrocław POL
    06-09.10.2022
           
  • CSI5* St Tropez FRA
    06-09.10.2022
           

Ranking PZJ (31.08.2022)

1. Jarosław Skrzyczyński 2537
2. Przemysław Konopacki 2357
3. Maksymilian Wechta 2140
4. Andrzej Opłatek 1999
5. Dawid Kubiak 1627
6. Michał Kaźmierczak 1624
7. Kamil Grzelczyk 1388
8. Marek Lewicki 1374
9. Tomasz Miśkiewicz 1275
10. Adam Grzegorzewski 1223
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.08.2022)

227 Jarosław Skrzyczyński 875
260 Przemysław Konopacki 795
262 Andrzej Opłatek 790