DSC02696

Miejsce trzecie w Grand Prix w Deurne zajął Przemysław Konopacki. W Peelbergen kolejne zwycięstwo odniosła Małgorzata Babczyńska.

CSI2* Deurne

Konkurs Grand Prix, zaliczany do światowego rankingu, zebrał na starcie 36 par. Parkur podstawowy o wysokości 145 cm bezbłędnie pokonało 13, a w ostatecznej rozgrywce miejsce trzecie wywalczył Przemysław Konopacki na 8-letniej klaczy Expression’Quill. Jest to koń, na którym mistrz Polski startuje zaledwie od miesiąca. Wcześniej dosiadał go Francuz – Alix Ragot.

W dzisiejszym Grand Prix miejsce pierwsze zajął Irlandczyk Shane O’Meara na wałachu Harvard, a drugi był Holender Lars Kersten na klaczy Hallilea. Andrzej Opłatek na koniu Nordsturm 15 odnotował jeden błąd w parkurze podstawowym.

Miejsce trzecie w konkursie na poziomie 140 cm zajął Konopacki dosiadający wałacha Jacquart du Seigneur. Wygrał Ivan Dalton z Irlandii na Damoiselle du Mesnil, a bezbłędny przejazd zaliczyła tu też Maria Brańka-Borja na koniu Diamond 2000 Z, zajmując miejsce 9.

W finałowych zmaganiach dla młodych koni pięcio- i sześcioletnich druga była Anna Szary-Ziębicka na wałachu Bimber Boy. Triumfowała klacz La Gadelheid pod Thomasem Brandtem z Niemiec. Miejsce 11 po bezbłędnym przejeździe zajął Michał Ziębicki na koniu Matrix V/D Brownstables.

W konkursie 135 cm w rozgrywce walczyły 4 pary. Miejsce drugie wywalczyła Adrianna Ostrowska na ogierze Landmeister VDL, a szybsza od niej była tylko Szwedka Elsa Thurdin na Staralme ESC Z. Top 3 zamknął Logan Fiechter z Holandii na wałachu Sam VD Tojopehoeve Z.

CSIOY/J/Ch/P Peelbergen

W juniorskim konkursie 125 cm po raz kolejny najlepsza była amazonka z Polski – Małgorzata Babczyńska na wałachu Pluto 75. Ta sama amazonka była też ósma na klaczy Happylina, a bezbłędne przejazdy zaprezentowali też Kevin Pszowski na koniu Jacobson (miejsce 5) oraz Roksana Nawrocka na klaczy Gacarla VDL (11).

W finale FEI Youth Nations Cup kategorii dzieci na najwyższym stopniu podium z wynikiem 0 punktów karnych stanęła ekipa Holandii w składzie: Jesse Berkers i Aragorn Happhira, Emma Heijligers i Sambucca, Faye Louise Vos i Monica LH oraz Yoni van Santvoort i Ilandra. Miejsce drugie zajęli Włosi, a trzecie – Belgia.

CSI5* St Tropez

W pięciogwiazdkowym Grand Prix 160 cm o zwycięstwo walczyły dziś 43 pary. Do finałowego barażu zakwalifikowała się najlepsza dziesiątka, a ostatecznie po wygraną pogalopował reprezentant gospodarzy Julien Gonin na klaczy Valou du Lys. Na drugiej pozycji znalazł się Irlandczyk Billy Twomey na Chat Botte E.D., a trzeci był inny Francuz – Edward Levy dosiadający wałacha Uno de Cerisy.