DSC08849

Miejsce piąte w konkursie LR w Bonheiden zajął dziś Jan Bobik. W Lesznie triumfowali Maksymilian Wechta i Philipp Schober.

CSI2* Bonheiden

Dwufazowy konkurs zaliczany do grupy D światowego rankingu zebrał na liście startowej 49 par. Ten parkur o wysokości 145 cm bezbłędnie pokonało 10 par. Wśród nich znalazł się reprezentant Polski Jan Bobik na ogierze Farmer, który ostatecznie zajął wysokie miejsce piąte. Triumfowała Niemka Sophie Hinners na klaczy Ride Smart Legend of Life – tego konia mogliśmy oglądać w maju w Polsce – konkurs Grand Prix w Baborówku bezbłędnie pokonał na nim inny Niemiec Gerald Nothdurft. Na drugim miejscu uplasował się dziś David Will na klaczy Addressee, a Top 3 zamknął Irlandczyk Thomas O’Brien na Belle Ile.

HZO Leszno

Tu w pierwszym w tym sezonie halowym Grand Prix wystartowało 13 par. Do rozgrywki zakwalifikowały się 4, ale tylko dwie odnotowały „double clear”. Co ciekawe – w z identycznym czasem finałowego barażu. Zwycięzców było zatem dwóch: Maksymilian Wechta na Mystique oraz Niemiec Philipp Schober na ogierze King Of Queens.

Obu zawodników będziemy mogli oglądać za tydzień podczas CSI2* we Wrocławiu. Trzecie miejsce zajęła dziś Agata Dahlke-Burda dosiadająca klaczy Ielve. W finale Średniej Rundy najlepszy był Schober na wałachu Jack Daniels. Ten sam zawodnik zajął też miejsce trzecie na Dominate Me, a drugi był Mściwoj Kiecoń na klaczy Dilona.