Logo tylkoskoki

lewicki i skrzyczynskiO punkty do Pucharu Świata w Cejle i o samochód w Chemnitz walczyć będą w ten weekend Polacy na zagranicznych hipodromach. W kraju ostania kwalifikacja Cavaliady Tour w Kaliszu oraz kolejne ZO w Lesznie. W Katarze światowe gwiazdy przystąpią do decydującego starcia w LGCT.

 

 

 

CSI2*W Cejle

Już drugi tydzień z rzędu walczą nasi zawodnicy w słoweńskim mieście Cejle. Tym razem jeden z konkursów (niedzielne Grand Prix) zaliczany będzie do klasyfikacji Pucharu Świata i to na tym wydarzeniu, poza sobotnią DR zaliczaną do LR, będziemy skupiać się najbardziej. Mimo wcześniejszych zapowiedzi na Słowenię nie pojechał Piotr Morsztyn, ale liczymy na udany start w kwalifikacji LEC PŚ: Łukasza Kozy, Julii Zawady, Michała Kaźmierczaka, Pawła Kalicińskiego i Sławomira Uchwata. Ten ostatni zajmuje obecnie 12 miejsce i ma duże szanse na awans do pierwszej 10 rankingu (aktualna sytuacja w LEC TUTAJ). Obsada zawodów jest liczna i bardzo mocna, ale w większości to jeźdźcy z Europy Zachodniej. Stąd zdobycie kolejnych punktów do LEC Pucharu Świata przez naszych reprezentantów jest bardzo realne, pod warunkiem zgarania się do Grand Prix (jest 50 miejsc, a dzisiaj w DR startuj 68 jeźdźców na 105 koniach).

Zawody w Niemczech

IMG 0109 LEWICKI ABIGEJZa sprawą zaproszenia przekazanego przez organizatora portalowi tylkoskoki.pl na zawody do niemieckiego Chemnitz pojechali Mistrz i V-ce Mistrz Polski Marek Lewicki i Jarosław Skrzyczyński (zdjęcie na górze). Obaj zabrali swoje podstawowe konie (Abigej z Lewickim na zdjęciu obok - FOTO: Małgorzata Sieradzan). Impreza ma rangę CSN, ale w Wielkiej Nagrodzie Saksonii walczy wielu zawodników ze światowej czołówki – głównie reprezentanci Niemiec. Są tam: Janne-Friederike Meyer, Lars Nieberg, Holger Wulschner, Felix i Toni Hassmann, Thomas Voss, Sören von Ronne i Gilbert Boeckmann. Nic dziwnego, bowiem zawody zorganizowane w hali targowej mają charakter sportowo-widowiskowy, a jeźdźcy w Grand Prix rywalizują o Citroena i 14 000 Euro.

W Niemczech jest też Łukasz Appel. On startuje na CSI2* w Kreuth. Zawodnik jeździł dobrze, ale bez szczęścia w konkursach dużej rundy na CSI3* w Lesznie. Być może na będącym w dobrej formie Zarco powetuje sobie to leszczyńskie niepowodzenie w niedzielnym Grand Prix Kreuth zaliczanym do LR.

W kraju

Już za dwa dni dowiemy się kto uzyska awans do Cavaliady Future. Podczas ZODiM w KJ Wolica Kalisz na nowym podłożu powalczą najmłodsi w ostatniej kwalifikacji do tej imprezy. W Lesznie już po raz czwarty tej jesieni zawodnicy rywalizują z ZO. Tym razem, po zakończeniu cyklu HPLMK, obsada jest skromniejsza, co nie oznacza, że nie będzie tam emocji. Pierwszego dnia do konkursu dużej rundy zapisało się 25 par, wśród nich Mistrz Polski Maksymilian Wechta oraz zwycięzca październikowego GP z Leszna Hubert Kierznowski.

Finał Longines Global Champions Tour

GarciaChristian Ahlmann, Edwina Tops-Alexander, Nick Skelton, Alvaro de Miranda, Gerco Schröder, Rolf-Göran Bengtsson i Laura Kraut to tylko niektóre z nazwisk zgłoszonych do finału LGCT. Aktualna lista TUTAJ. Najlepsi zawodnicy tego sezonu, walcząc o punkty, już zgromadzili niemałe premie pieniężne. Pasjonującą walkę między sobą prowadzą od początku rozgrywek Amerykanka Laura Kraut i Niemiec Christian Ahlmann. Jednak lista zawodników, którzy mają jeszcze szansę na końcowy sukces jest znacznie dłuższa. Aktualny ranking TUTAJ. Miejscem zmagań finałowego etapu GCT 2013 jest urokliwa miejscowość Al Shaqab. O tej niesamowitej arenie pisaliśmy TUTAJ. Na zdjęciu (FOTO: LGCT/Stefano Grasso) Juan Carlos Garcia, który wczoraj wygrał konkurs otwarcia CSI5*. Sam finał rozpocznie się w sobotę o 20.00 naszego czasu. Można go oglądać, jak wszystkie pozostałe konkursy, na stronie organizatora (link w panelu „W tym tygodniu”). Drugi nawrót i rozgrywkę o 22.30 pokaże Eurosport.

Starty reprezentantów Polski w CSI według danych PZJ:

Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CIS2* / CSI1* / CSIYH1* / CSIAm-B (Kreuth, Niemcy), www.reitverein-kreuth.de

 

CSI2*

 1. Łukasz Appel z końmi: Caretto 14, Quite Donaldson i Zarco
 2. Maciej Chomiak z końmi: Call Me Crazy i Powe Lady 35

CSIYH1*

 1. Łukasz Appel z koniem Maestro Dive Z
 2. Marta Pacholska z koniem Diana W

CSIAm-B

 1. Marta Pacholska z koniem Simply Blue

Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSI2*-W / CSIYH1* (Celje, Słowenia), www.horses-celje.com

CSI2*

 1. Paweł Kaliciński z koniem Makadi
 2. Michał Kaźmierczak z końmi: Stakorado, Vykarlos i Woody
 3. Łukasz Koza z koniem Chito Blue
 4. Robert Uchwat z koniem Giorgio
 5. Sławomir Uchwat z koniem Negro
 6. Radosław Zalewski z końmi: Chita, Duke of Carneval i Enriques of the Lowlands
 7. Julia Zawada z końmi: Kiri 6 I Wannebe 2

CSIYH1*

 1. Paweł Kaliciński z koniem Beau Molga
 2. Michał Kaźmierczak z koniem Choco Boy
 3. Łukasz Koza z koniem Bijou Be
 4. Paulina Koza z koniem Banjo Boy
 5. Robert Uchwat z koniem Castello
 6. Julia Zawada z końmi: Cincenati VDL, Dariete Z i Fidero 5

 


W tym tygodniu

 • CSI5* LGCT Doha 
  29.02-2.03.2024
         

Ranking PZJ (31.01.2023)

1. Tomasz Miśkiewicz 2915
2. Adam Grzegorzewski 2812
3. Jarosław Skrzyczyński 2472
4. Dawid Kubiak 2279
5. Przemysław Konopacki 1600
6. Michał Kaźmierczak 1328
7. Michał Tyszko 1283
8. Marek Lewicki 1252
9. Marek Wacławik 1224
10. Mściwoj Kiecoń 1152
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.01.2024)

188 Adam Grzegorzewski 1053
199 Tomasz Miśkiewicz 1005
208 Jarosław Skrzyczyński  980