511 4200

Grand Prix drugiego tygodnia Cracovia Szary Equestrian Show wygrał Litwin Andrius Petrovas.

Zaliczany do światowego rankingu konkurs Grand Prix zebrał na liście startowej 32 pary. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 9 z nich. W tym finałowym barażu najszybszy okazał się reprezentant Litwy – Andrius Petrovas dosiadający konia Qarath van Paebroek Z. To pierwsze zwycięstwo tego ośmioletniego wierzchowca w klasie Longines Rankings. Na miejscu drugim uplasował się inny Litwin – zwycięzca Grand Prix z zeszłego roku Matas Petraitis na wałachu Holle, a trzeci był Adam Grzegorzewski na klaczy Stakata.

511 4101

Osiem najlepszych par zaliczyło dziś „double clear”, w tym zawodnik gospodarzy - Michał Ziębicki na First Lady oraz mistrzyni Polski kategorii juniorów Natalia Stefańska na Kapucijn v/d Donkhoeve, która podczas tych zawodów zdobyła swoje pierwsze punkty do rankingu FEI i to podwójnie, bo punktowała też w piątek.

W „małym” Grand Prix w ramach CSI1*, na poziomie 135 cm, do rozgrywki zakwalifikowało się 7 z 24 startujących par. Tutaj triumfowała Daria Kobiernik na 12-letniej klaczy Venus. Drugie miejsce zajął Litwin Andrius Petrovas na Heesamar, a trzecie Joanna Zbrojkiewicz na Glorii.

W finałowym konkursie dla sześcio- i siedmiolatków po raz kolejny najlepszy okazał się Kanthago de Revel, którego dosiadał reprezentant Grecji Angelos Touloupis. Na drugim miejscu uplasował się wałach Lando pod Matasem Petraitisem, a na trzecim para z Polski – Daria Pietrzak i klacz Unica-K.