Logo tylkoskoki

 rsz 511 8784

Finał Średniej Rundy CAVALIADY w Warszawie wygrał reprezentant Polski – Dawid Skiba.

Finałowy konkurs Średniej Rundy, o nagrodę Kwiaty Polskie i pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, zebrał na liście startowej 38 par. W parkurze podstawowym o wysokości 140 cm oglądać mogliśmy osiem bezbłędnych przejazdów.

Najszybszy i bezbłędny był dziś Dawid Skiba, na co dzień reprezentant KJ Agro-Handel Śrem, który dosiadał konia La Vulkano L, wyhodowanego w Polsce przez Jana Ludwiczaka.

„Rozgrywka była bardzo wymagająca, bo byli w niej szybcy, bardzo doświadczeni zawodnicy z dobrymi końmi, tak że było co robić, trzeba było mocno zaryzykować. (…) Parkur podstawowy wydawał się być bardzo klasyczną trasą, przez co niektórzy może go zbagatelizowali. Okazał się być naprawdę trudny – linia z dwóch okserów w dystansie 23 metrów, potrójny szereg z bardzo kolorowymi drągami – różnie konie na to reagowały i ciężko było określić dobre miejsce odbicia.”

Na CAVALIADZIE po raz pierwszy gościmy gospodarz toru Magdolonę Erdelyi z Węgier. Skiba zapytany o opinię na temat parkurów odpowiedział: „Widać zróżnicowanie. Każdego dnia poziom trudności wzrasta, ale robią się też bardziej ciekawe, szczególnie rozgrywki. Są możliwości, żeby zacieśnić parkur, pojechać trochę szybciej, ewentualnie „urwać” krok galopu. Daje to spore pole do popisu.”

511 8688

Miejsce drugie zajął inny zawodnik w zielonym fraku – Jarosław Skrzyczyński na klaczy Karanza van de Boomgardschuur, a trzecie Litwin Andrius Petrovas na Qarath van de Paebroek Z.

Poranny konkurs Małej Rundy, o nagrodę Fundacji In Spire, wygrała Julia Parda na wałachu Cheyenne. Tuż za nią znalazła się Daria Kobiernik na klaczy Donna Neva S, a trzecia była Aleksandra Kozłowska na koniu Nabab.

W finale Rundy Amatorów, o nagrodę Agencji Interaktywnej r360 i pod patronatem Horse&Business Magazine, najlepszy był Kamil Kowalski dosiadający klaczy Celine. Miejsce drugie zajęła Zofia Migdalska na Wiwianie, a trzecie Maria Noga i Cabanna 2.

Sobota to także pierwsze konkursy CAVALIADY Future, rozgrywane o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem firmy Torpol. To zmagania na styl z rozgrywką, w których przejazdy najmłodszych oceniała znana i lubiana amazonka Daria Kobiernik. W każdej z kategorii do finałowego barażu zakwalifikowały się trzy z ośmiu startujących par. W MINI po zwycięstwo pogalopowała Zofia Wierucka z Rio Grande Krosinko na Cykorze. Miejsce drugie zajęła 8-letnia Maja Głoskowska z KJ Infernal Team Golesze na kucu Wedog Pride N Joy, a trzecie Anna Korus z KJ Stajnia Przylesie Borzęta na wałachu Lasek. W kategorii MIDI triumfowała Alicja Marszałek Filipek na Jacodi’s Anja’s Alena. Druga była tu amazonka KJ Podkowa Gruszczyn – Lila Kulesza na Jowiszu, a trzeci Jakub Mroczek z JKS u Robsonów na Vulcano. 

W drugim konkursie w ramach Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, o nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego, doskonałą formę potwierdził najmłodszy uczestnik zmagań w tym sezonie – Aleksander Fularczyk z KSPSK Kwieki, umacniając tym samym swoją pozycję lidera. Triumfował z końmi Edje, Ares, Neptun i Nuta.

Miejsce drugie zajął Piotr Mazurek z LKS Sokół Kunowo z końmi Blizard, Peloponez, Jaśmin i Inwencja, a trzecie Krzysztof Szczepaniak ze Stowarzyszenia Ranczo Rubin z Maestoso Mano, Pluto XX-2, Pluto XX-21 i Pluto XX-3.

Zakończeniem soboty na CAVALIADZIE w Warszawie był jak zwykle widowiskowy konkurs Speed&Music, rozgrywany o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy i patronatem medialnym Radia Zet. Wystartowało w nim 51 par, a rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Ostatecznie triumfował zawodnik z Łotwy – Kristaps Neretnieks, który dosiadał klaczy Gabriel PKZ. O zaledwie dwie dziesiąte sekundy gorszy od niego był Andrius Petrovas z Litwy na Sherlocku, a Top 3 zamknęła para z Grecji – Angelos Touloupis i LG Vettori. Najlepszym reprezentantem Polski w tym konkursie był Łukasz Brzóska na klaczy Jernilla, który uplasował się na miejscu czwartym.

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/884

Tych, którzy nie mogą być z nami w hali COS Torwar zapraszamy do oglądania relacji na żywo. Transmisja dostępna na stronie https://live.cavaliada.pl/

Sponsorem głównym rozgrywek CAVALIADA Tour 2022/2023 jest PKO Bank Polski. Więcej informacji znaleźć można na stronie https://www.cavaliada.pl/

 

Fot. Kamila Tworkowska


W tym tygodniu

 • CSI5* Coapexpan MEX
  23-26.03.2023
         
 • CSI3* Arezzo ITA
  22-26.03.2023
         
 • HZO Leszno POL
  24-26.03.2023
         
 • CSI4* Vejer de la Frontera ESP
  21-26.03.2023
         
 • HZO Dąbrówka Mała POL
  24-26.03.2023
         
 • CSI2* Lier BEL
  23-26.03.2023
         
 • CSI3* Gorla Minore ITA
  23-26.03.2023
         

Ranking PZJ (28.02.2023)

1. Jarosław Skrzyczyński 2827
2. Przemysław Konopacki 2795
3. Andrzej Opłatek 1985
4. Maksymilian Wechta 1585
5. Kamil Grzelczyk 1541
6. Michał Kaźmierczak 1377
7. Aleksandra Kierznowska 1305
8. Dawid Kubiak 1260
9. Tomasz Miśkiewicz 1243
10. Marek Lewicki 1185
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (28.02.2023)

200 Przemysław Konopacki 990
208 Jarosław Skrzyczyński 975
275 Andrzej Opłatek 795