ludwiczak satilio olsza 2022

Podsumowanie dnia na krajowych i zagranicznych hipodromach.

HZO Leszno

Grand Prix 145 cm, Memoriał Generała Michała Gutowskiego, zgromadziło na starcie 23 pary, z których 6 wzięło udział w rozgrywce. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na 8-letnim Satilio. Na drugiej pozycji uplasował się Łukasz Troszczyński na klaczy Cordoba. Najlepszy czas miał Andrzej Opłatek na koniu Nordsturm 15, jednak zrzutka spowodowała, że zawodnik KJ HEAA Turek musiał zadowolić się 3 miejscem.

Finał średniej rundy należał do Nikoli Idkowiak dosiadającej klaczy Ilona. Drugi był Krzysztof Ludwiczak na koniu Kwoajong, a trzeci Jakub Krzyżosiak na Champion 127.

HZO Besiekierz Rudny

W Grand Prix na przeszkodach o wysokości 140 cm wzięło udział 11 par, z których 3 dostały się do finałowego barażu. Wygrał Michał Tyszko na Diarado’s Dream. Drugie miejsce zajął Artur Kufel na klaczy Ilatina. Zwycięzca wprowadził do rozgrywki jeszcze jednego konia – Marco Polo, jednak zrezygnował ze startu na nim, plasując się tym samym na trzeciej pozycji.

W finale rundy średniej najlepszy okazał się Andrzej Głoskowski na klaczy Olza. Drugie i trzecie miejsce zajął Michał Tyszko, odpowiednio na koniach Indigo R.T. i Coriander Van’t Ozerhof.

Prague Playoffs

W Grand Prix w ramach CSI2* wystartowało 31 koni, a 8 z nich dostało się do rozgrywki. Wygrała zwycięska para dużej rundy z piątku, Niemiec Josch Loehden i Ultimus. Damian Ostręga na Feline pokonał parkur bez zrzutek, ale nieznaczne przekroczenie normy czasu spowodowało, że z 1 punktem karnym na koncie zawodnik ukończył konkurs na miejscu 10.

Bartosz Adamus na koniu Everdi odnotował czysty przejazd w finale średniej rundy (135 cm) i zajął w nim 9 miejsce.