DSC09144 1

Michał Tyszko i Przemysław Konopacki bezbłędnie pokonali dziś parkury konkursów zaliczanych do światowego rankingu na zagranicznych hipodromach i powalczą jeszcze w rozgrywkach. Zerowy w klasie LR w Olivie był Jacek Polikowski. W Madrycie triumfował Julien Epaillard.

CSI5*-W Madryt

Najważniejszy konkurs dnia zebrał na starcie 47 par. Parkur o wysokości 150 cm bez punktów karnych pokonało 21 z nich, a wygrał reprezentant Francji – Julien Epaillard na 10-letniej Caracole de la Roque. Miejsce drugie zajął Irlandczyk Denis Lynch na GC Chopin’s Bushi, a trzecie mistrz olimpijski Ben Maher na znanym ze startów pod polskimi jeźdzcami koniu Exit Remo.

CSI2* Opglabbeek

Lista startowa dzisiejszego konkursu LR na poziomie 145 cm liczy 68 par. Jest to konkurs z rozgrywką. Do finałowego barażu zakwalifikowało się 17 z nich, w tym Polak Michał Tyszko na ogierze Colinero. On jednak zrezygnował ze startu w rozgrywce i zajął ostatecznie miejsce 17. Wygrała para ze Szwajcarii - Gilles Muller i Giavanna CB.

Wyniki na żywo TUTAJ.

W konkursie 135 cm wysokie miejsce trzecie zajął Tyszko na 9-letnim Marco Polo. Szybsi od niego byli Brytyjczycy: Jake Myers na Calcourt Qualvados oraz Oscar Hobby na Sparkling Miss Dignified.

Joanna Rosicka-Tyszko bezbłędnie pokonała parkur konkursu dla młodych koni 5- i 6-letnich dosiadając wałacha Gandy de l’Abbaye. Wczoraj Michał Tyszko na Colinero był dziewiąty w klasie 140 cm, a na Marco Polo zajął miejsce piąte w konkursie 130 cm.

CSI4* Rouen

Tu trwa licznie obsadzony konkurs 150 cm z rozgrywką. Pierwszym zawodnikiem, który ten parkur podstawowy pokonał bezbłędnie był mistrz Polski – Przemysław Konopacki na klaczy Home-Run. W finałowym barażu para odnotowała jeden błąd i ostatecznie zajęli miejsce 8. Wygrał Francuz Laurent Goffinet na koniu Atome des Etisses.

CSI2* Oliva

W rozegranym dziś konkursie 145 cm, zaliczanym do światowego rankingu, wystartowało 65 par. Ten parkur bezbłędnie udało się pokonać 15 z nich, w tym Jackowi Polikowskiemu na wałachu Lector, który ostatecznie uplasował się na miejscu 13. Wygrał Victor Bettendorf z Luksemburga na Astuce de la Roque, a kolejne miejsca zajęli reprezentanci Francji: Margaux Rocuet na Iliade KDW Z oraz Simon Barthe na klaczy Delia Mouche.

Wczoraj w zmaganiach dla koni pięcioletnich nie do pokonania okazał się Mikołaj Barański na klaczy Royalty Quin STS. Miejsce drugie zajął Graham Babes z Wielkiej Brytanii na Bambi, a trzecie jego rodak Christopher Smith na Roxy van’t Heike.

CSI4* Sztokholm

W konkursie 150 cm startowało 18 par. Spośród pięciu zerowych przejazdów najszybszy należał do reprezentantki gospodarzy – Stephanie Holmen na klaczy Flip’s Little Sparrow. Na drugim miejscu uplasował się Belg Olivier Philippaerts na H&M Miro, a na trzecim Brytyjczyk John Whitaker na Equine America Unick du Francport.