Logo tylkoskoki

153

Od 2 do 5 marca 2023 roku w TAURON Arenie po raz kolejny odbędzie się CAVALIADA, a krakowska odsłona zawodów ponownie będzie finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody i finałem cyklu CAVALIADA Tour 2022/2023. 1 grudnia odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Grupy MTP oraz TAURON Areny Kraków.  Stale rosnąca popularność sportów jeździeckich oraz duże zainteresowanie jakim rokrocznie cieszy się CAVALIADA Kraków spowodowało, że już teraz strony wyraziły chęć kontynuacji rozwoju Międzynarodowych Halowych Zawodów Jeździeckich CAVALIADA w Krakowie. Podpisany podczas briefingu prasowego list intencyjny to zapowiedź współpracy w latach 2024-26.

- Chcemy patrzeć w przyszłość dlatego już dziś, mimo że dopiero przed nami CAVALIADA Kraków 2023, podpisujemy list intencyjny na kolejne lata, tak aby impreza zawitała do Krakowa w latach 2024-2026. Z roku na rok zwiększa się zainteresowanie mieszkańców naszego miasta jeździectwem i jestem przekonany, że kolejne edycje zmagań sportowców z entuzjazmem oglądać będzie duża liczba kibiców, a organizacja CAVALIADY w Krakowie  zainspiruje kolejne pokolenia do uprawiania sportów jeździeckich – oznajmił podczas spotkania Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

Dobrą współpracę z Krakowem oraz atuty TAURON Areny podkreślał Wiceprezes Zarządu Grupy MTP Filip Bittner. - Dotychczasowe edycje CAVALIADY w Krakowie przeszły wszelkie oczekiwania pod względem organizacyjnym i frekwencyjnym. Mało kto się spodziewał, że w tak krótkim czasie uda się tak wiele dokonać. Impreza okazała się „strzałem w dziesiątkę”, zarówno dla zawodników, którzy bardzo chętnie przyjeżdżają na to wydarzenie,  jak i kibiców. Współpraca z Krakowem układa się bardzo dobrze. TAURON Arena Kraków to idealne miejsce dla organizacji finału cyklu CAVALIADA Tour, więc decyzja o kontynuacji współpracy była dla nas oczywista.

Radości z kontynuacji współpracy nie ukrywała Prezes Zarządu Areny Kraków S.A. Małgorzata Marcińska. - TAURON Arena Kraków to miejsce sportowych emocji. CAVALIADA to doskonały przykład tego jak różnorodna jest oferta sportowa hali. Kiedy kilka lat temu pojawił się pomysł zorganizowania CAVALIADY w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce nikt nie mógł się spodziewać, że ranga rozgrywanych tutaj zawodów tak szybko wzrośnie i w tak krótkim czasie dojdziemy do finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Cieszę się, że będziemy gospodarzami tego wyjątkowego wydarzenia nie tylko w przyszłym roku, ale także w kolejnych 3 latach.

Zanim strony przejdą do realizacji zapisów listu intencyjnego, w Krakowie czekają nas emocje związane z  Międzynarodowymi Halowymi Zawodami Jeździeckimi CAVALIADA w 2023 roku.

 - Po raz kolejny krakowska odsłona zawodów będzie finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i cyklu CAVALIADA Tour. Spotkamy się w Krakowie w dniach 2-5 marca przyszłego roku. Bilety są już w sprzedaży. Zachęcam wszystkich do zainteresowania się tym pięknym sportem. Przed nami zawody w Poznaniu i Sopocie, ale myślami jesteśmy już coraz bliżej wielkiego finału w Krakowie - zapowiada wydarzenie Dyrektor CAVALIADA Tour Jakub Patelka.


W tym tygodniu

  • CSI4* Lido di Camaiore ITA
    8-11.05.2025
           
  • CSI4* Montefalco ITA
    8-11.05.2025
           
  • CSI3*-W Szilvásvárad HUN
    8-11.05.2025
           
  • ZO PLJ Michałowice POL
    9-11.05.2025
           
  • ZO Jaszkowo POL
    9-11.05.2025
           
  • CSI4* Bourg en Bresse FRA
    8-11.05.2025
           

Ranking PZJ (30.04.2025)

1. Adam Grzegorzewski 2026
2. Maksymilian Wechta 1807
3. Dawid Kubiak 1640
4. Jarosław Skrzyczyński 1338
5. Michał Kaźmierczak 1232
6. Marek Wacławik 1163
7. Przemysław Konopacki 1128
8. Michał Ziębicki 1052
9. Dawid Skiba 1050
10. Mściwoj Kiecoń 1049
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (30.04.2025)

276 Adam Grzegorzewski 825
402 Maksymilian Wechta 578
437 Jarosław Skrzyczyński  530