DSC04161

Miejsce drugie w klasie 140 cm w Olivie zajął Mikołaj Barański. W finale Średniej Rundy w Lichtenvoorde siódmy był Leszek Gramza. W Lesznie triumfował Jarosław Skrzyczyński. Podsumowanie soboty na krajowych i zagranicznych hipodromach.

CSI3* Oliva

W konkursie Grand Prix Silver Tour, na poziomie 140 cm wystartowały 43 pary. Do rozgrywki zakwalifikowała się najlepsza piątka, a w finałowym barażu triumfowała para z Holandii – Roosje Brouwer i ogier I-Star. Kolejny bardzo dobry wynik zanotował Polak Mikołaj Barański, który na wałachu Dandy d’Armor zajął miejsce drugie ze stratą zaledwie 0,23 sekundy do lidera. Top 3 zamknął Brytyjczyk James Smith na Good Friends.

HZO Leszno

W dzisiejszym konkursie Dużej Rundy wystartowało 37 par, a bezbłędny przejazd zaprezentowało 8 z nich. Nie do pokonania okazał się być Jarosław Skrzyczyński, który triumfował na 7-letnim wałachu Komboy i był drugi na koniu Santos Hippica. Miejsce trzecie zajął Krzysztof Ludwizcak na klaczy Castakka Blue PS.

CSI2* Riesenbeck

Tu odbył się dziś konkurs Grand Prix zaliczany do grupy D światowego rankingu. Spośród 58 startujących par 14 zakwalifikowało się do rozgrywki. Zwyciężyła para z Niemiec – Jens Baackmann i koń Caja 35. Miejsce drugie zajął Holender Willem Greve na Highway M TN, a trzecie inny Niemiec Stefan Engbers na Baju 8. W finałowym barażu zabrakło reprezentantów Polski. Cassandra Orschel na klaczy Dacara E miała jedną zrzutkę (miejsce 26), Andrzej Opłatek na wałachu Nordsturm 15 – dwie (miejsce 34), a Maksymilian Wechta na Cassiopei zjechał z parkuru z 16 punktami karnymi.

CSI2* Opglabbeek

Podwójnie bezbłędny w konkursie dla młodych koni pięcio- i sześcioletnich był Tomasz Miśkiewicz na koniach VHS Caira i VHS Cascato du Rouet. Klasa była mocno obsadzona, a więc zgodnie z przepisami klasyfikację podzielono. Najlepsze okazały się: klacz Miss Blue Z pod Brazylijczykiem Francisco Jose Mesquita Mesa oraz Elvis Uno VHR Z pod Melanie Gelin z Belgii.

CSI2* Lichtenvoorde

Tu najważniejszy konkurs dnia to trwający właśnie finał Średniej Rundy, rozgrywany jako konkurs z rundą zwycięzców. Po dwóch bezbłędnych przejazdach Leszek Gramza na koniu Jackpot A zajął wysokie miejsce 7. Wygrała Brytyjka Jodie Hall McAteer na klaczy Kimosa van het Kritrahof, drugi był Niemiec Lars Volmer na koniu Luna Lovegood, a trzeci Hessel Hoekstra z Holandii na Cagaro.

Wyniki TUTAJ.

CSI5*-W La Coruña

W rozegranym wczoraj wieczorem konkursie LR na poziomie 150 cm (grupa B) triumfował młody Brytyjczyk Harry Charles na 11-letnim Billabong du Roumois. Tuż za nim znalazł się mistrz świata Henrik von Eckermann na Glamour Girl, a trzecie miejsce zajęła para z Hiszpanii – Jesus Garmendia Echevarria i 11-letni Callias. Dziś najważniejsze zmagania to Longines Grand Prix (155 cm, LR grupa A). Ten konkurs zaplanowany jest na 20:30 i wystartują w nim 43 pary.