gloskowski crosDobrze spisali się Andrzej Głoskowski i Piotr Morsztyn w konkursie Pucharu Świata w Budapeszcie. W Sztokholmie ostani okazał się pierwszym. W Lesznie Dużą Rundę wygrał Łukasz Wasilewski.

CSI2*-W Budapeszt
morsztyn4Do finałowej rozgrywki konkursu Pucharu Świata w Budapeszcie awansowało aż 10 zawodników, ale sam finałowy baraż miał nietypowy przebieg, bowiem bezbłędnie pokonał go tylko jeden zawodnik i to ten, który miał najlepszy czas – Oliver Lazarus reprezentujący RPA. Dobrze spisali się Polacy - Andrzej Głoskowski na Crosie (zdjęcie na górze) i Piotr Morsztyn na Osadkowski Van Halen (zdjęcie obok). Obaj wystąpili w rozgrywce. Podejmując ryzyko, popełnili po 2 błędy, ale zajęli dobre miejsca - 6 i 7 w konkursie, a jeszcze lepsze w klasyfikacji PŚ dające im odpowiednio 15 i 13 punktów. Tym samym Andrzej Głoskowski awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji Ligi Europy Centralnej Subligi Północnej. Drugi jest Ales Opatrny z Czech (on dziś zdobył 9 punktów). Vladimir Beletskiy, mimo że w Budapeszcie nie ukończył konkursu, pozostaje liderem. Kolejne konkurs LEC Pucharu Świata już za tydzień w Poznaniu.
Klasyfikacja LEC TUTAJ

CSI5* Sztokholm
Niespodziewanie zakończył się konkurs The Rolex IJRC Top 10 Final. Wygrał go zaproszony z rezerwowego 14 miejsca młody Niemiec Daniel Deusser, który jako jedyny pokonał obydwa nawroty bezbłędnie. Konkurs rozgrywany w Sztokholmie miał niezwykle interesujący przebieg za sprawą nie tylko czołowych jeźdźców świata, ale i gospodarza toru, który postawił przed nimi arcytrudne zadanie. Gospodarzem tym był Peter Lundstrom znany z Cavaliady (rekomendowany przez Tarant Events stawiał parkury na CSI w Poznaniu w latach 2010-2011). Poniżej video z niemal identycznych przejazdów dwóch najlepszych zawodników. Różnica w wyniku to zaledwie 0,2 sekundy.

CSI2* Leszno
wasilewski wavantosBardzo dobrze jak do tej pory na CSI2* w Lesznie spisują się Polacy. Konkursy wygrywali już: Leszek Gramza na Bebeto (2 młodych koni), Marcin Bętkowski na Avocado L (w piątek średnią rundę), Nawojka Kiecoń na Charyzma W (wczoraj małą rundę), Łukasz Krajewski na Gayalu (dziś małą rundę) i Łukasz Wasilewski na Wavantosie (dzisiejszą dużą rundę). Mamy nadzieję, że ta liczebna i sportowa przewaga Polaków w Lesznie zostanie utrzymana do jutrzejszego Grand Prix, zaliczanego do LR.