DSC05352

W Amsterdamie triumfował dziś Julien Epaillard, ale przed zawodnikami jeszcze ważny konkurs LR 150 cm. W Lesznie najlepszy był Grzegorz Nowak.

CSI5*-W Amsterdam

W konkursie 145 cm, zaliczanym do światowego rankingu, startowało 45 par. Bezbłędny przejazd zanotowało 18, a triumfował Francuz Julien Epaillard na koniu Dubai du Cedre. Miejsce drugie zajął Włoch Emanuele Gaudiano na Chaccobeto, a trzecia był Sanne Thijssen z Holandii na klaczy Clarima. Przemysław Konopacki na Pure Passion From Second Life Z ukończył te zmagania z 8 punktami karnymi w pierwszej fazie.

W rozegranym wcześniej konkursie 140 cm Konopacki na Vasco miał jeden błąd i zajął ostatecznie miejsce 33. Wygrał Emanuele Gaudiano na koniu o takim samym imieniu. Drugie miejsce zajął Frank Schuttert z Holandii na Irish Coffee PR, a trzecie jego rodak Harrie Smolders na Escape Z.

O 21:15 rozpoczną się najważniejsze dzisiejsze zmagania – konkurs 150 cm, będący kwalifikacją do Grand Prix. Mistrz Polski na klaczy Home-Run wystartuje w nim z numerem 38.

HZO Leszno

Pierwszy tegoroczny konkurs Dużej Rundy zebrał na liście startowej 15 par. Zero punktów karnych odnotowało 6 z nich, a wygrał Grzegorz Nowak na wałachu Laos KG. Na drugim miejscu znalazł się Arkadiusz Fimmel na klaczy Elastiqua, a trzeci był Michał Tyszko na Marco Polo.

CSI2* Peelbergen

Bezbłędny przejazd w klasie dla koni siedmioletnich odnotowała Adrianna Ostrowska na klaczy Lertana VDL, zajmując miejsce 14. Wczoraj ta para uplasowała się na wysokiej pozycji 4.

Warto też dodać, że wczorajsze zmagania na poziomie 140 cm wygrał Francuz Alexis Goulet na wyhodowanej w Polsce klaczy Calla (hod. Tomasz Wiczanowski). Oprócz tego w konkursie 135 dobrze zaprezentował się wyhodowany przez Stanisława Szurika Fabregas S, który pod Szwajcarem Bryanem Balsigerem zajął miejsce siódme.