Logo tylkoskoki

DSC02358

Na wczorajszej konferencji konkurencji skoki przez przeszkody trenerzy Jan Vinckier i Tomasz Włodarski przedstawili plany kadrowe na rok 2023. Głównym celem jest uzyskanie kwalifikacji drużynowych i indywidualnych do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024.

Założeniami organizacyjnymi są dalsza praca nad zwiększeniem ilości par w kadrze narodowej, umacnianie relacji i poczucia solidarności wśród zawodników oraz działania mające na celu zwiększenie finansowania i pozyskiwanie wsparcia sponsorów.

Założenia sportowe to starty pozwalające na uzyskanie minimów kwalifikacyjnych do IO i mistrzostw Europy, uzyskanie kwalifikacji drużynowej na IO podczas zawodów w Pradze oraz przygotowania ekipy do udziału w Pucharach Narodów i ME.

Ponadto w założeniach szkoleniowych znalazły się praca nad dalszym rozwojem par, utrzymanie jak najwyższego poziomu sportowego i nacisk na mentalne przygotowanie zawodników i odpowiednie wsparcie psychologiczne.  

Podano następujące starty przygotowujące do sezonu:

  • CSI3*/4* Arezzo (27.03-9.04): Adam Grzegorzewski i Issem, Michał Kaźmierczak i Notis, Przemysław Konopacki i Home-Run oraz Vasco, Marek Lewicki i La Pezi, Krzysztof Ludwiczak i Niko oraz Cros Blue, Cassandra Orschel i Dacara E oraz Michał Tyszko i Colinero
  • CSI4* Vejer de la Frontera (7.03-26.03): Andrzej Opłatek i Diaroubet oraz Stakkatan, Maksymilian Wechta i Cheppetano oraz Cassiopeia
  • CSI3* Gorla Minore (29.03-02.04): Jarosław Skrzyczyński i Inturido
  • CSI3* Gorla Minore (19.04-23.04): Dawid Kubiak i Flash Blue B oraz Szuler
  • CSI3* Gorla Minore (19.04-30.04): Tomasz Miśkiewicz i Stakkato Lazar, Marek Wacławik i Kathmandau, Wojciech Wojcianiec i Chintablue oraz Naccord Melloni
  • CSI3* Busto Arsizio (13.04-16.04): Dawid Kubiak i Flash Blue B

 

Trener kadr młodzieżowych – Tomasz Włodarski – przedstawił plan startowy dla dzieci, juniorów i młodych jeźdźców:

  • CSI3*/1* Gorla Minore (29.03-02.04)
  • CSIO Gorla Minore (05.04-09.04): młodzi jeźdźcy, dzieci – team I
  • CSIO Zduchovice (19.04-23.04): juniorzy, dzieci – team II
  • CSIO Lamprechtshausen (03.05-07.05): juniorzy, dzieci – team I
  • CSIO Samorin (10.05-14.05): juniorzy, dzieci – team II
  • CSIO Zuidwolde (01.06-04.06): młodzi jeźdźcy, juniorzy, dzieci – team I
  • CSIO Hagen (13.06-18.06): młodzi jeźdźcy team I, juniorzy, dzieci (pary rywalizujące o 4-5 miejsce na ME)
  • Mistrzostwa Europy w Gorla Minore (10.07-16.07)
  • Finał FEI Youth Nations Cup (20.09-24.09)

 

Źródło: konferencja konkurencji PZJ

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

  • CSI5* Coapexpan MEX
    23-26.03.2023
           
  • CSI3* Arezzo ITA
    22-26.03.2023
           
  • HZO Leszno POL
    24-26.03.2023
           
  • CSI4* Vejer de la Frontera ESP
    21-26.03.2023
           
  • HZO Dąbrówka Mała POL
    24-26.03.2023
           
  • CSI2* Lier BEL
    23-26.03.2023
           
  • CSI3* Gorla Minore ITA
    23-26.03.2023
           

Ranking PZJ (28.02.2023)

1. Jarosław Skrzyczyński 2827
2. Przemysław Konopacki 2795
3. Andrzej Opłatek 1985
4. Maksymilian Wechta 1585
5. Kamil Grzelczyk 1541
6. Michał Kaźmierczak 1377
7. Aleksandra Kierznowska 1305
8. Dawid Kubiak 1260
9. Tomasz Miśkiewicz 1243
10. Marek Lewicki 1185
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (28.02.2023)

200 Przemysław Konopacki 990
208 Jarosław Skrzyczyński 975
275 Andrzej Opłatek 795