Udanie w trudnych rankingowych konkursach pojechali dzisiaj Andrzej Opłatek i Cassandra Orschel. W Lesznie bezkonkurencyjny był Hubert Polowczyk. W Hiszpanii na parkury po przerwie wraca Cheppetano.

CSI3* San Giovanni

W klasie 145 cm (LR D, dwufazowy) po podwójnym zerowym przejeździe 5 miejsce zajął Andrzej Opłatek na koni La Cordial. Wygrał Sven Sieger z Niemiec na klaczy Daytona.

Jeszcze lepiej Opłatek pojechał w finale średniej rundy (140 cm z rozgrywką) gdzie na Nordstrum 15 był trzeci.

CSI4* Sentower Park

W Belgii Jarosław Skrzyczyński wystartował dziś tylko w konkursie 130 cm. Po bezbłędnym przejeździe na Phiddich van het Hertenrooi zajął 25 miejsce.

CSI2* Lier

W porannym konkursie 135 cm trzy polskie pary były bezbłędne. Aleksandra Kierznowska na Amerque Landais była trzecia a na Luna VD Maspel 11. Michał Tyszko na Marco Polo zajął 6 miejsce. W głównym konkursie dnia (finał średniej rundy 140 cm) Tyszko na Diarado’s Dream i Kierznowska na Badorette mieli po jednej zrzutce.

CSI3* Neumunster

W zaliczanym do świtowego rankingu (grupa D) konkursie 155 cm bezbłędnie pojechała Cassandra Orschel na klaczy Dacara E. Błąd w rozgrywce uplasował naszą amazonkę na 11 miejscu. Wygrała para z Holandii Gerben Morsink i Carsey Z.

CSI4* Vejer de La Frontera

Tu najbardziej cieszy powrót do startów po prawie półrocznej przerwie (od Mistrzostw Świata) Cheppetano. Na rozgrzewkę w klasie 135 cm Maksymilian Wechta zajął 3 miejsce. Podobny rezultat uzyskał na koniu Clear One.

CSI5* Sharjah

Najważniejszy konkurs dnia (150 cm LR grupy C) wygrał Portugalczyk Duarte Seabra na Hhs Washington. W rozgrywce wystąpiło 7 z 31 startujących par.

ZO Leszno

Formą w dużej rundzie błysnął Halowy Mistrz Polski Hubert Polowczyk, który na koniach M. Blue's Boy Z  i K'ermitage Premices Z zajął dwa pierwsze miejsca. Trzeci był Wojciech Wojcianiec na Ayleen D'ive Z.