DSC01224 1

Punktowane miejsce w klasie LR w Walencji zajął Adam Grzegorzewski. Dobre starty, w tym miejsce drugie w jednym z konkursów, odnotował Maksymilian Wechta w Vejer de la Frontera. W Wellington kolejne zwycięstwo odniosła para Mclain Ward i Catoki.

CSI2* Valencia

Konkurs 145 cm, zaliczany do światowego rankingu, zebrał na starcie 23 pary. Siedem z nich pokonało parkur bezbłędnie, a triumfował reprezentant Hiszpanii Mariano Martinez Bastida na ogierze Quark de Preuilly Z. Miejsce drugie zajął jego rodak Jesus Garmendia Echevarria na wałachu Callas, a Top 3 zamknął Lance Whitehouse z Wielkiej Brytanii na Bazento. Najszybszy z „czwórkowych” był Adam Grzegorzewski na klaczy Stakata, który uplasował się na punktowanym ósmym miejscu.

Dawid Kubiak na Flash Blue B zajął miejsce 8 w klasie 130 cm. Zawodnik był też siódmy w zmaganiach dla koni siedmioletnich dosiadając wałacha Like a Diamond JR oraz czwarty w konkursie 120 cm na koniu Edy M.

CSI4* Vejer de la Frontera

W kolejnym tygodniu zawodów Sunshine Tour dobre starty odnotowuje Maksymilian Wechta. W swoim debiucie w zawodach międzynarodowych jak dotąd błędu nie popełniła klacz Next One, na której reprezentant Polski zajął miejsce trzecie we wczorajszych finałowych zmaganiach dla sześciolatków. Wygrała para z Hiszpanii – Alvaro Gonzalez de Zarate Fernandez i klacz Marola.

Konkurs 135 cm był na tyle licznie obsadzony, że zgodnie z przepisami FEI klasyfikację podzielono. W jednej z grup Wechta na koniu Fibonacci S zajął miejsce drugie, a szybsza od niego była tylko Brytyjka Skye Higgin na koniu Gotcha.

W konkursie 140 cm Wechta zaliczył bezbłędny przejazd na koniu Mystique, zajmując miejsce 14. Wygrała Julie Welles z USA na Greatfull.

Konkurs na poziomie 130 cm Wechta pokonał „na zero” na koniu Clear One. Para uplasowała się na miejscu 12, a triumfował Farid Amanzar z Maroka na wałachu Julio van de Veldbalie.

W konkursie 150 cm Wechta na koniu Cassiopeia miał jedną zrzutkę i zajął miejsce 31. Tu najlepsza okazała się Sanne Thijssen z Holandii na Hi There.

Powracający do startów Chepettano pod Wechtą zaliczył jeden błąd w klasie 145 cm. Triumfowała para z Niemiec – Kendra Claricia Brinkop i Ma Belle.

CSI5* Doha

Tutaj w konkursie 150 cm, zaliczanym do grupy B światowego rankingu, wystartowały 42 pary. Spośród 20 bezbłędnych przejazdów najlepszy należał do niemieckiej pary Marcus Ehning i Stargold. Drugie miejsce zajął Francisco Jose Mesquita Mesa z Brazylii na Catch Me Marathon, a trzecie Francuz Kevin Staut na klaczy Cheppetta.

CSI5* Wellington

W rozegranym wczoraj konkursie LR na wysokości 145 cm startowało 56 par. Najlepszy okazał się tu reprezentant USA Mclain Ward na wałachu Catoki, znanym polskiej publiczności z wcześniejszych startów pod Martinem Rozynkiem. To już 18 wspólne zwycięstwo tej pary w klasie zaliczanej do światowego rankingu. Drugie miejsce zajął inny Amerykanin Tanner Korotkin na Quinn 33, a trzecia była Emilie Conter z Belgii na koniu Clochard. Bezbłędna była tu też Cathleen Driscoll z USA na klaczy Flotylla, wyhodowanej w Polsce w stajni Wechta. Para zajęła miejsce 11.

CSI5*-W Göteborg

Tu w czwartek rozegrane zostały dwa konkursy LR. W pierwszym, na poziomie 145 cm, triumfował Szwajcar Pius Schwizer na Ambrosio d'Alcy. Drugie miejsce zajął Henrik von Eckermann na Dzara Dorchival, a trzecie Belg Thibeau Spits na Juragold Bormes. Przemysław Konopacki na Vasco miał jedną zrzutkę.

W wieczornej klasie 150 cm startowało 30 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 13 z nich, a zwycięstwo należało do mistrza świata Henrika von Eckermanna na klaczy Iliana. Tuż za nim znalazł się Francuz Julien Anquetin na Gravity of Greenhill, a Top 3 zamknął Belg Wilm Vermeir na Enola Gay of Two Notes Z. Także tutaj Konopacki na Home-Run zjechał z parkuru z wynikiem 4 punktów karnych, zajmując ostatecznie miejsce 19.

CSI2* Peelbergen

Tutaj miejsce dziesiąte po zerowym przejeździe w klasie 135 cm zajął Mikołaj Kownacki na Caskano. Wygrał Niels Brussen z Holandii na wałachu Wiltfang.