muraskidekoracjaKwalifikacje do konkursu Grand Prix nie były łatwe. Dziś w konkursie dużej rundy najwyżej z Polaków Piotr Morsztyn.

O prawo startu w niedzielnym Grand Prix walczyło 78 jeźdźców. Dzisiaj odbyła się druga kwalifikacja do tego konkursu. Zwyciężył w niej zawodnik z Niemiec Felix Hassman na Horse Gym's Balzaci. Drugie miejsce zajął potrójny Mistrz Europy  Marco Kutscher. Trzeci był prezentujący ostatnio bardzo dobrą formę Włoch Lorenzo de Luca, który wygrał GP w Parmie na CSI3*  . W rankingu kwalifikacyjnym najwięcej punktów zdobyła Mistrzyni Świata Janne Friederike Meyer, która dzisiaj była czwarta. Najlepszy z Polaków był Piotr Morsztyn, który pokonał obydwie fazy bezbłędnie zajmując ostatecznie 15 miejsce. Możemy cieszyć się z tego, że aż 9 naszych zawodników przebrnęło trudne kwalifikacje.  Jednak w głównym konkursie zobaczymy 10 Polaków, bowiem zrezygnował ze startu Michał Kaźmierczak (na Stakorado pojedzie finał średniej rundy). Pamiętamy, że bez kwalifikacji mogą wystartować  Andrzej Głoskowski i Krzysztof Ludwiczak. Warto dodać, że gęstego sita kwalifikacji nie przeszli Henrik von Eckerman i Philip Wasihaupt.
Jednak zanim będziemy przypatrywać się zmaganiom w niedzielnym konkursie Grand Prix jutro czekają nas dwa ważne konkursy zaliczane do światowego rankingu. Finał  średniej rundy rozpocznie się o godzinie 13.00, a Speed and Music o 20.30.

W bardzo widowiskowym konkursie potęgi skoku do czwartej rozgrywki awans otrzymało tylko dwóch zawodników. Mur ustawiony na wysokości 210 cm bezbłędnie pokonał tylko jeden z nich. Polak Oskar Murawski podobnie jak w roku ubiegłym stał się bohaterem poznańskiej publicznośći.

Poniżej galeria zdjęc z bohaterami dużej rundy i potęgi. Autor Karol Rzeczycki.