aDSC08571W finałowym konkursie CAVALIADY Poznań GRAND PRIX POZNANIA pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego wygrał Niemiec Felix Hassman na koniu Horse Gym's Balzaci. Na zakończenie imprezy konkurs z jokerem wygrał Marek Lewicki na Abigej. Galeria.

Wielkie święto jeździectwa CAVALIADA Poznań przeszło do historii. Wypełniona po brzegi hala nr 5 Międzynarodowych Poznańskich zgromadziła tysiące sympatyków jeździectwa, którzy z różnych części Polski przyjechali do Poznania i z zapartym tchem obserwowali rywalizację 45 zawodników w konkursie Grand Prix. Do ostatecznej rozgrywki zakwalifikowało się trzech zawodników.

Zwycięzca Grand Prix odebrał puchar z rąk Dariusza Młotkiewicza, ministra kancelarii prezydenta RP oraz pamiątkową statuetkę z rąk Tomasz Cemela – Dyrektora Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Poznaniu. Gratulację zawodnikowi złożył Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. To trzeci konkurs zaliczany do światowego rankingu, który wygrał ten utalentowany zawodnik.

Zaledwie o sześć setnych sekund był gorszy reprezentant Danii Jan Vinckier na koniu Emilie de Diamant A S. Trzecie miejsce zajął Norweg Dag Ove Kingsrod na koniu Dimaro V D Loosie Heide.

CAVALIADA Poznań jako część CAVALIADY Tour została objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Bronisława Komorowskiego. Pula nagród finałowego konkursu zaliczanego do Pucharu Świata, rankingu Longines oraz CAVALIADA Tour wyniosła 100.000 zł.

Tyle relacji z informacji prasowej organizatora. Na szersze podsumowania galerie, filmy i wywiady zapraszamy w najbliższych dniach. Materiałów mamy sporo.

Krótka galeria z Grand Prix i zwyciąstwa Lewickiego w konkursie zamknięcia.