Logo tylkoskoki

Sielanka zawody

Już w sobotę 22 kwietnia na terenie Klubu Jeździeckiego Sielanka koło Warki startuje Mazovia Equi Cup - cykl pięciu zawodów regionalnych z finałem zaplanowanym na 19-20 sierpnia. Łącznie, do września ośrodek należący do Hotelu Sielanka nad Pilicą zorganizuje osiem imprez jeździeckich, w tym zawody ogólnopolskie, a wszystko pod nową marką.

Klub, znany wcześniej jako Stowarzyszenie Equisport, zmienił nazwę na Klub Jeździecki Sielanka, aby jednoznacznie kojarzyć się z miejscem, w które jest wpisany, czyli z terenami czterogwiazdkowego Hotelu Sielanka nad Pilicą. W weekend zostanie zaprezentowane nowe logo klubu, w którego barwach od stycznia występuje m.in. utytułowany skoczek Dawid Kubiak.

Podstawowym cyklem na parkurach Sielanki będzie właśnie MEC, otwarty dla wszystkich zawodników i koni mających      uprawnienia do startu w zawodach regionalnych, rozgrywany w klasie C. Kwalifikacje odbędą się w dniach 22-23 kwietnia, 6-7 maja, 17-18 czerwca, 1-2 lipca, 29-30 lipca, a kolejno, wspomniany już wcześniej finał, o puli nagród 17 500 zł i wieloma nagrodami rzeczowymi dla zawodników, którzy znajdą się na podium. Warunkiem uzyskania prawa startu w konkursach finałowych jest udział zawodnika w minimum czterech konkursach kwalifikacyjnych.

Do dyspozycji zawodników i ich koni mamy wygodny plac o wymiarach 120x60 m z profesjonalnym podłożem, a wokół trybuny, które - jak wierzę - zapełnią się w weekend kibicami. Piękna pogoda została zamówiona, także zapraszamy - mówi dyrektor zawodów Ewa Ogonowska.

Projekt bez tytułu 4

Wyroby klinkierowe, a szczególnie bruk klinkierowy, ze względu na swoją bardzo niską nasiąkliwość oraz wysoką mrozoodporność, są najlepszym wyborem przy zastosowaniach związanych z hodowlą koni, zwłaszcza jako podłogi w stajniach itp. Jako Grupa jesteśmy również w stanie dostarczyć ręcznie formowane cegły pełne w wielu formatach, doskonałe do renowacji zabytkowych budynków pod czujnym okiem konserwatorów - podkreśla dyrektor handlowy Lode-Polska Piotr Czerski.

Pod względem sportowym najistotniejsze w Sielance będą jednak zaplanowane na 26-28 maja zawody ogólnopolskie, stanowiące część eliminacji do Mistrzostw Polski Młodych Koni, a dalej zawody ogólnopolskie Polskiej Ligi Jeździeckiej, które odbędą się w dniach 15-17 września. Towarzyszyć im będzie piknik na zwieńczenie sezonu otwartego.

KJ Sielanka to nie tylko zarejestrowany w PZJ klub sportowy, ale także prężnie działająca szkółka jeździecka z infrastrukturą pozwalającą na udany mariaż sportu i rekreacji (prowadzi szkolenie na każdym poziomie zaawansowania). Na terenie ośrodka znajdują się stajnie dla koni sportowych i rekreacyjnych, stajnie namiotowe, karuzela, dwie kryte ujeżdżalnie oraz parkur o specjalistycznym podłożu.

Sam hotel, położony w sercu doliny Pilicy, zaledwie godzinę drogi z Warszawy, to czterogwiazdkowy obiekt o kameralnym charakterze, z restauracją, centrum SPA i krytym basenem.

Wstęp dla kibiców na wszystkie zawody jest bezpłatny, a na miejscu znajduje się kryta trybuna, restauracja, a w trakcie zawodów także bufet w oddzielnym budynku.


W tym tygodniu

  • CSI2* Warka POL
    15-18.05.2025
           
  • CSI2* Busto Arsizio ITA
    15-18.05.2025
           
  • CSIO Youth/CSI2* Busto Arsizio ITA
    15-18.05.2025
           
  • CSI2* Bonheiden BEL
    15-18.05.2025
           
  • ZO Sosnowice POL
    16-18.05.2025
           
  • ZO Gościszów POL
    16-18.05.2025
           
  • CSI5* LGCT Madryt ESP
    16-18.05.2025
           
  • CSI5* Windsor GBR
    16-18.05.2025
           

Ranking PZJ (30.04.2025)

1. Adam Grzegorzewski 2026
2. Maksymilian Wechta 1807
3. Dawid Kubiak 1640
4. Jarosław Skrzyczyński 1338
5. Michał Kaźmierczak 1232
6. Marek Wacławik 1163
7. Przemysław Konopacki 1128
8. Michał Ziębicki 1052
9. Dawid Skiba 1050
10. Mściwoj Kiecoń 1049
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (30.04.2025)

276 Adam Grzegorzewski 825
402 Maksymilian Wechta 578
437 Jarosław Skrzyczyński  530