511 6942

Miejsce czwarte w konkursie zaliczanym do światowego rankingu w Stadl Paura zajął Marek Wacławik. Podsumowujemy wydarzenia piątku.

CSI2* Stadl Paura

Konkurs 145 cm, zaliczany do światowego rankingu, zebrał na starcie 58 par. Do rozgrywki zakwalifikowało się 6 z nich, a wysokie miejsce czwarte po „double clear” zajął Marek Wacławik na Kathmandau. Wygrała Niemka Selina Höger na koniu Flinstone V, druga była Joana Schildknecht ze Szwajcarii na Catrina J, a trzeci Holender Vincent Geerink na Fifty Fifty.

W konkursie 130 cm miejsce 10 zajęła Klaudia Siarkiewicz na Andigo AL. Z. Wygrał Szwajcar Adrian Schmid na Peaky Blinder.

CSI3* Hagen

W konkursie 140 cm Opłatek był bezbłędny na koniu Stakkatan. Para zajęła miejsce 21, a triumfował Hans Thorben Ruder na Dakota 420.

CSIOY/J/Ch Zduchovice

W Pucharze Narodów kategorii dzieci startowało sześć ekip. Zerowe konto zachowali tylko reprezentanci gospodarzy – triumfowali w składzie: Vanessa Ingrid Pecina i Kalinka van’t Heike, Adriana Hakrova i Cumano’s Beat Boy Z, Vaclav Humplik i Kinshasa de Goedereede oraz Albert Pisarik na ogierze Silbermond. Na miejscu drugim znaleźli się zawodnicy z Węgier, a na trzecim Włosi. Polki z łącznym rezultatem 16 punktów karnych zajęły miejsce szóste. Startowały: Tola Wawrzkiewicz na Zalvo (13/8), Zuzanna Kuczerawy i Uraca II (0/9), Wiktoria Kaźmierska i Kola (0/8) oraz Nadia Lehmann na Silver Star (0/0).

W juniorskim Pucharze Narodów nasza reprezentacja zajęła miejsce siódme. Startowały w składzie: Zuzanna Niziołek i Diamanta Baloubet (8/4), Natalia Sydow i Impala 47 (4/4), Paulina Bule i Almquist (0/16) oraz Roksana Nawrocka i Gacarla VDL (4/EL). Z wynikiem 0 punktów karnych wygrali Włosi: Rubens Cannella i Douglas III, Eleonora Sanna i Interadel BH, Cecilia Ferrari i Galina oraz Zoe Lia i Quarrycrest Reflection. Miejsce drugie zajął team z Czech, a trzecie – z Niemiec.

Także Puchar Narodów kategorii młodych jeźdźców nie poszedł dziś do końca po myśli polskich zawodników. Nasza ekipa zajęła miejsce siódme z wynikiem 37 punktów karnych, w składzie: Iga Biegalska i Canabaz (8/0), Zuzanna Kuc i Gentelman (ELI), Natalia Kubik i Zine Blue (17/7) oraz Maximilian Parkitny na Ferrari K (0/5). Z rezultatem 8 punktów wygrała drużyna z Włoch: Martina Ferrari i Alonko Hero Z, Laura Micol Boni i Mocca 43, Martina Simoni i Cachgon E oraz Aurora Guaragno i Contento 23. Na miejscu drugim uplasowali się reprezentanci Danii, a na trzecim – Czesi.

Miejsce szóste w klasie 140 cm zajęła Zuzanna Dąbrowska na klaczy Conthagra. Wygrała para z Węgier – Hanna Bódai i Cash.

W konkursie 125 cm, kategorii dzieci, druga była Wiktoria Cwalina na Ulilen. Szybszy od niej był tylko Włoch Giovanni Votino na Droste JB. Miejsce ósme zajęła Aleksandra Brzozowska na Make My Day Picobello Z.

Tola Wawrzkiewicz na koniu Denver Z była druga w klasie 120 cm. Wyprzedził ją Czech Albert Pisarik na klaczy Conada 2.

ZO Michałowice

W Dużej Rundzie startowało dziś 11 par. Tylko jedna z nich pokonała parkur bezbłędnie – wygrała Klaudia Rajtar-Wojciechowska na Calleto Z. Miejsce drugie zajął Maciej Handzlik na klaczy Fiora Sunrise, a trzecie Izabella Kisielowska na Fokusie.