511 3543

Konkurs Grand Prix zawodów CSI Zielona Góra wygrał reprezentant Niemiec - Michael Kölz.

Zaliczany do światowego rankingu konkurs Grand Prix, o nagrodę firmy Badix, zebrał na starcie 70 par. Zawodnicy i ich konie prezentowali dziś doskonałą formę, bo parkur o wysokości 145 cm bezbłędnie pokonały aż 24 z nich. W finałowym barażu walka była zacięta, a rywali zdeklasował Niemiec – Michael Kölz na 11-letnim wałachu Cellato.

„Jestem tu po raz pierwszy, bardzo podoba mi się to miejsce, chciałbym podziękować organizatorom i publiczności – to świetna arena do sportowych zmagań. Parkur podstawowy wydawał mi się wymagający, ale mieliśmy tu wielu dobrych jeźdźców i koni. Nie spodziewałem się jednak tylu bezbłędnych przejazdów. Mój koń jest dość doświadczony, wiem, że potrafi być bardzo szybki. Wczoraj mieliśmy najlepszy czas, ale jedną zrzutkę. Dziś miałem taki sam plan – chciałem być jak najszybszy i dopisało mi szczęście. Chciałem tu przyjechać już rok temu, ale wtedy znajomy zaprosił mnie na ślub! Myślę, że wrócę na kolejną edycję” – mówił zawodnik.

511 4133

Na drugim miejscu znalazł się dziś Marek Lewicki na koniu Come, a Top 3 zamknął Arkadiusz Fimmel na klaczy Elastiqua.

W finale Medium Tour, o nagrodę AZGO, startowało 61 par. Najlepszy okazał się Litwin Matas Petraitis na 11-letnim wałachu Heineken. Drugie miejsce zajęła Natalia Koziarowska na klaczy Antina, a trzecie ex aequo Hubert Polowczyk na K’Ermitage Premices Z oraz Krzysztof Ludwiczak na Fiston de Bo Z.

Poranny finał Elite Tour, o nagrodę Tarant Events, wygrała Hanna Leśkiewicz na koniu Djingiz-Tar. Druga była Zofia Migdalska na klaczy Wiwiana, a trzecia Zuzanna Cichorek na ogierze Carolus.