107

Grand Prix CSI2* w Bogusławicach wygrał Jarosław Skrzyczyński. W Biskupcu najlepszy był Tomasz Miśkiewicz, a w Leśnej Woli Tomasz Plewa.

CSI2* Bogusławice

Zaliczany do światowego rankingu konkurs Grand Prix zebrał na starcie 34 pary. Parkur podstawowy o wysokości 145 cm bezbłędnie pokonało 8 z nich, a w finałowym barażu po zwycięstwo, podobnie jak wczoraj, pogalopował Jarosław Skrzyczyński na 10-letnim Inturido. Tuż za nim, z niewielką stratą, znalazł się Michał Kaźmierczak na wałachu Notis, a Top 3 zamknął Dawid Kubiak na koniu Flash Blue B. Dla Skrzyczyńskiego zawody w Bogusławicach okazały się bardzo udane. Razem ze wczorajszą wygraną zabrał 100 punktów do światowego rankingu.

W finale Średniej Rundy najlepszy był Estończyk Gunnar Klettenberg na klaczy Jolanda. Miejsce drugie zajął tu Adam Grzegorzewski na Dark Fire, a trzecie Ewa Macieszczak na Secret Weapon L.

W finałowym konkursie dla młodych koni pięcio- i sześcioletnich nie do pokonania był Dawid Skiba, który zajął miejsce pierwsze na ogierze Maitiid i drugie na klaczy Vesania L. Trzeci był Mściwoj Kiecoń na koniu Troya L.

ZO Biskupiec

Tu w Grand Prix startowało 17 par, spośród których 5 zakwalifikowało się do rozgrywki. Wygrał Tomasz Miśkiewicz dosiadający klaczy Pompeia, druga była Joanna Zbrojkiewicz na Glorii, a trzecia Agata Dahlke-Burda na Ielve.

Finał Średniej Rundy zakończył się zwycięstwem Wojciecha Dahlke na Canturo Grande. Drugie miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na Croslove, a trzecie Miśkiewicz na VHS Bastion.

ZO Leśna Wola

Spośród 12 par startujących w Grand Prix tylko dwie pokonały parkur bezbłędnie. „Double clear” zaliczyła tylko jedna – wygrał Tomasz Plewa na 9-letnim Jay Bloobiday. Na miejscu drugim uplasowała się Aleksandra Czerska na A Bit Of Magic, a na trzecim Jarosław Koziarowski na Jamiro van het Equietanerhof.

W finale Średniej Rundy najlepsza była dziś Marta Wypiór na klaczy Gina Royalty. Tuż za nią znalazł się Sławomir Szlachta na wałachu D’Artagnan, a trzeci był Grzegorz Nowak na koniu Carat.