Logo tylkoskoki

DSC01128

Za nami pierwsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody na terenie Stada Ogierów w Łącku. Konkurs ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK wygrała reprezentantka Łotwy – Laura Penele.

Konkurs ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK, o puchar PKN Orlen, zebrał na liście startowej 43 pary z 6 krajów. Parkur podstawowy składający się z 13 przeszkód wymagał pełnej koncentracji, a zrzutki zdarzały się na całej trasie. Ostatecznie do rozgrywki zakwalifikowało się 9 zawodników. W finałowym barażu poprzeczkę wysoko zawiesiła amazonka z Łotwy, startująca jako pierwsza – Laura Penele na 15-letnim koniu Dundas VDM. Jechała krótko i bardzo dynamicznie i nikomu nie udało się już pobić jej doskonałego czasu.

„Oglądając parkur pomyślałam, że jest postawiony dość wysoko. Dundas skakał świetnie i nie chciał dotykać drągów i bardzo się starał. (…) Wiedziałam, że w rozgrywce jest wielu szybkich zawodników, więc muszę dać z siebie wszystko. Udało się – wygrałam! Nie mogłam pojechać już szybciej. Konia Dundas VDM dosiadam już od 10 lat, to bardzo doświadczony koń w takich konkursach. Zawsze zależy to jednak od jego nastroju – czasami, kiedy nie ma na to ochoty, to nie stara się tak jak dziś. Jednak w tym konkursie czuł się świetnie i naprawdę chciał wygrać. (…) Podoba mi się ten hipodrom, lubię też miejsca z historią – a ten ośrodek ma już stuletnią. Na pewno wrócę za rok!” – mówiła zwyciężczyni.

Kolejne miejsca na podium z niewielką stratą do liderki zajęli Polacy – drugi był Tomasz Miśkiewicz na Castigo de Amor, a trzeci Dawid Kubiak na Flash Blue B.

Finał Medium Tour, na poziomie 135 cm, zakończył się zwycięstwem Dawida Skiby na koniu Goldstar W. Tuż za nim uplasował się Estończyk Gunnar Klettenberg na klaczy Jolanda, a na trzecim Dawid Kubiak na Like A Diamond JR. Konkurs rozgrywany był o puchar Stada Ogierów Łąck.

W finałowym konkursie dla młodych koni pięcio- i sześcioletnich, pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, triumfował Jacek Zagor na koniu OK Lazar. Drugie miejsce zajął Dawid Skiba na Rupaehu L, a trzecie ex aequo Wojciech Wojcianiec i Diadem Melloni oraz Marcin Matelski na Casino White SM.

Kamila Kalwa na Deniro zwyciężyła w finale Small Tour, o puchar Tarant Events. Miejsce drugie zajęła Magdalena Erd na September Hit, a trzecie Lena Maruszak na Canjer HST.

W finale Elite Tour, o puchar TylkoSkoki.pl, najlepszy był Robert Wilczewski na La Pleasure-Imoo. Na drugim miejscu uplasowała się Alicja Grad na koniu Lorgan S, a na trzecim Magdalena Szczechura na Asti Spumante L.

Wydarzenie współorganizowane było przez Stado Ogierów w Łącku, Klub Sportowy Jumping Events z Poznania oraz firmę Tarant Events. Sponsorem głównym międzynarodowych zawodów jeździeckich CSI2* Łąck jest PKN Orlen, a projekt jest współfinansowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/7775/competitions

Strona internetowa zawodów: http://csilack.pl/

 

 

 

Fot. Asia Bręklewicz

 


W tym tygodniu

  • CSI2* Warka POL
    15-18.05.2025
           
  • CSI2* Busto Arsizio ITA
    15-18.05.2025
           
  • CSIO Youth/CSI2* Busto Arsizio ITA
    15-18.05.2025
           
  • CSI2* Bonheiden BEL
    15-18.05.2025
           
  • ZO Sosnowice POL
    16-18.05.2025
           
  • ZO Gościszów POL
    16-18.05.2025
           
  • CSI5* LGCT Madryt ESP
    16-18.05.2025
           
  • CSI5* Windsor GBR
    16-18.05.2025
           

Ranking PZJ (30.04.2025)

1. Adam Grzegorzewski 2026
2. Maksymilian Wechta 1807
3. Dawid Kubiak 1640
4. Jarosław Skrzyczyński 1338
5. Michał Kaźmierczak 1232
6. Marek Wacławik 1163
7. Przemysław Konopacki 1128
8. Michał Ziębicki 1052
9. Dawid Skiba 1050
10. Mściwoj Kiecoń 1049
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (30.04.2025)

276 Adam Grzegorzewski 825
402 Maksymilian Wechta 578
437 Jarosław Skrzyczyński  530