32E9312D C178 454B A102 E5F0DFC47956

W Samorin konkurs o Puchar Narodów kategorii dzieci wygrała dziś ekipa z Polski. Drużyna młodych jeźdźców w takich zmaganiach zajęła miejsce drugie. Czwarty w klasie LR w Compiègne był Andrzej Opłatek.

CSI2*/CSIOY/J/Ch/P Samorin

W Pucharze Narodów kategorii dzieci wystartowało 5 drużyn. Jako jedyni zerowe konto do końca „dowieźli” reprezentanci Polski w składzie: Zuzanna Kuczerawy i Uraca II (0/0), Wiktoria Kaźmierska i Kola (0/0) oraz debiutanci: Hanna Pis i Crystal Sky (0/0) i Adam Goszczyński i Lorina (8/4). Na miejscu drugim uplasowały się ex aequo trzy ekipy: Czech, Węgier i Rumunii.

Wśród zawodników startujących indywidualnie miejsce drugie zajęła Aleksandra Brzozowska na Make My Day Picobello Z.

W konkursie dla młodych jeźdźców na starcie stanęły 4 ekipy. Tutaj polki zajęły miejsce drugie w składzie: Iga Biegalska i Canabaz (4/4), Natalia Kubik i Zine Blue (19/4), Amelia Szczupakowska i Chaccos Boy (4/8) oraz Juliana Suska i Nigiri (4/0). Wygrał team z Czech – Tereza Svobodova i I Will Be Famous, Natalie Kovarova i Oliver Odeveld, Karolina Stastna i Icardo H oraz Petra Parenicova i Zeta, z końcowym wynikiem 4 punktów karnych.

Mniej szczęścia miały dziś juniorki. Po eliminacjach Roksany Nawrockiej i Amelii Zięby drużyna nie ukończyła zmagań. Z jedną zrzutką pierwszy parkur pokonały Nell Sówka na Digisport Carlo i Ewa Macieszczak na Secret Weapon L.

Spośród zawodników indywidualnych miejsce trzecie zajęła Olga Pawłowska na klaczy Capuera.

W konkursie zaliczanym do światowego rankingu, na poziomie 145 cm, wystartowało 48 par. Bezbłędny przejazd odnotowało 20 z nich, a wygrała para z Niemiec – Sönke Aldinger i Marie Luise 3. Miejsce 12 zajął Jacek Polikowski na wałachu Lector.

CSI3* Compiègne

Tutaj w klasie LR startowało aż 86 par. 27 z nich pokonało parkur bez punktów karnych, a wysokie miejsce czwarte zajął Andrzej Opłatek na klaczy Odile du Soufflet. Triumfowała Juliette Faligot z Francji na klaczy Arqana de Riverland, druga była Brytyjka Georgia Tame na Curiano van Maarle Z, a trzecia inna Francuzka Marie Hecart na Vahinee.

CSI4* Hohenkirchen

Konkurs zaliczany do światowego rankingu zebrał na starcie 51 par, spośród których „zero” zaliczyło 19. Na miejscu 11 uplasował się Maksymilian Wechta na Chepettano, a triumfował Holender Gerben Morsink na Carsey Z.

CSN Drzonków

W Dużej Rundzie wystartowało 10 par, a najlepszy okazał się Łukasz Troszczyński na klaczy Claudia. Ten sam zawodnik był trzeci na koniu Colonia, a miejsce drugie zajął Krzysztof Tarasek na Inturana M.