DSC07202

Podsumowanie piątku na parkurach w Polsce i Europie.

Młodzieżowe CSIO Zuidwolde

W Pucharze Narodów juniorów rywalizacja była zacięta. Z wynikiem 12 punktów karnych polska drużyna nie zakwalifikowała się do drugiego nawrotu i zajęła 11 miejsce. Bezbłędnie parkur pokonała Daria Pietrzak na Monsunie, 4 punkty karne miała Julia Ganowska na Number One 28, a 8 Paulina Bule na koniu Almquist. Gorszy dzień miała dziś Iga Biegalska i Canabaz. Po rozgrywce, w której brały udział aż 4 zespoły, wygrała ekipa Wielkiej Brytanii.

Podobnie jak w przypadku juniorów, polska drużyna młodych jeźdźców nie zakwalifikowała się do drugiego nawrotu Pucharu Narodów i z wynikiem 24 punkty karne zajęła 12 miejsce. W ekipie startowali: Mikołaj Barański na Juggle Baraka (4), Natalia Kubik na Zine Blue (8), Lena Maruszak na koniu Jetoulon van de Rietvenne (40) i Maximilian Parkitny na Ferrari K (12). Rozgrywka o pierwsze miejsce odbyła się między zespołami Belgii i Niemiec, które miały po 4 punkty karne. Ostatecznie to Belgowie stanęli na najwyższym stopniu podium.

4 miejsce w konkursie 140 cm w ramach CSIOJ zajęła para Maria Brańka Borja i Diamond 2000 Z, natomiast szósta w klasie 125 cm dla dzieci była Michalina Łącka na Klaske.

Wyniki TUTAJ i TUTAJ

CSI2* Riesenbeck

W zaliczanym do światowego rankingu konkursie 145 cm 4 punkty karne miał Leszek Gramza na Jackpot A. Dało to zawodnikowi 33 miejsce. Wygrał Alexander Butler (IRL) na Chilli B.

CSIO5* St Gallen

W pierwszym w sezonie Pucharze Narodów I Dywizji triumfowała ekipa Szwajcarii. Szerzej o tych zmaganiach napiszemy jutro.

W konkursie 145 cm zaliczanym do światowego rankingu 4 miejsce zajął doskonale znany polskim kibicom, wyhodowany w Stadninie Kunowo, Quick Step, którego dosiadał legendarny brazylijski jeździec Rodrigo Pessoa. Wygrała Barbara Schnieper (SUI) na Escoffier.

CSI5* LGCT St Tropez

Konkurs Global Champions League wygrał zespół New York Empire. Podsumowanie tych zmagań zamieścimy później.

ZO Gałkowo

W konkursie dużej rundy triumfował Łukasz Jończyk na Gino N.D. Drugie miejsce zajęła Natalia Palmowska na Lviv PKZ, a trzecie Piotr Szmytkowski na Tigrinie.

ZO Jeżów

Piątkową dużą rundę wygrała Natalia Łangowska na Checkers W Z, która jako jedyna pokonała obydwie fazy bez punktów karnych. Najlepszy czas, ale zrzutkę w drugiej części parkuru, miał Jakub Kubiak na koniu Quilibet, co dało mu drugą pozycję w konkursie. Trzecie miejsce zajął Damian Rytych na French Merchand.

ZO Kołobrzeg-Budzistowo

Tu w konkursie 140 cm najlepsza okazała się para Agata Dahlke-Burda i Ielve. Drugie miejsce zajął Krzysztof Tarasek na klaczy Inturiana M, a trzecie Siarhei Kazlou na La Noblesse Vulkan L.