DSC00289

Podsumowanie soboty na hipodromach w Polsce i Europie.

Młodzieżowe CSIO Zuidwolde

Czwartym miejscem w Grand Prix dzieci (130 cm), w którym startowały aż 72 pary, może pochwalić się Małgorzata Babczyńska, która na Happylinie zaliczyła double clear. 4 punkty karne odnotowała Paulina Słoniec na Die Kleine Lady, a po 5 Nadia Lehmann na Silver Star i Michalina Łącka na T Gold Quidame II Z. Wygrała reprezentantka Szwecji Mathilda Hansson na Hello Hx.

Wyniki TUTAJ

Bez zrzutek małą rundę juniorów (135 cm) pokonały Julia Ganowska na koniu Jornian Blue F (15 miejsce) i Daria Pietrzak na klaczy Unica-K (16 miejsce, 1 pkt za czas). Po 4 punkty karne miały Paulina Bule na wałachu Almquist i Iga Biegalska na koniu Canabaz.

W konkursie 140 cm Lena Maruszak na koniu Jetoulon van de Rietvenne odnotowała 4 punkty karne, a na VHS Quadro 8.

CSIO3* Drammen

Konkurs zaliczanym do światowego rankingu wygrała Kamilla Ladefoged Rasmussen (DEN) na Chico Z. 4 punkty karne miał w nim Dawid Kubiak na Szulerze, co dało parze 16 miejsce na 56 startujących par. 12 punktów miał Tomasz Miśkiewicz na Castigo De Amor.

CSI2* Riesenbeck

W konkursie dla młodych koni na 2 miejscu uplasował się Leszek Gramza na 7-letnim Qanvas St. Hubertushoeve, a 13 miejsce zajęła jego córka Amelia na 6-letnim New Escobar L. Tam czysty przejazd miała też Natalia Czernik na Cool Boy Red Wine, jednak spokojniejsza jazda sprawiła, że para zajęła dalsze miejsce.

W konkursie 130 cm 4 punkty karne odnotowała Zuzanna Kucharska na Prima-Dona Van Het Voortveld.

ZO Jeżów

Tam Dużą Rundę wygrała Maja Bella Friedman na klaczy Cordula Grun, która jako jedyna pokonała parkur bezbłędnie. Drugie miejsce zajął Tomasz Olszewski na Nicky Boy, a trzecie Dagmara Antczak na Dacolino.

ZO Gałkowo

W Dużej Rundzie rywali zdeklasował Robert Wilczewski, który na koniu Graefin Grey T był o niespełna 3 sekundy szybszy od drugiej Weroniki Wilskiej-Czarneckiej na klaczy Big Santuria PS. Podobnie jak wczoraj trzecie miejsce zajął Piotr Szmytkowski na Tigrinie.

ZO Kołobrzeg – Budzistowo

Tu parkur Dużej rundy bezbłędnie pokonały 3 z 17 startujących par. Najszybszy okazał się Siarhei Kazlou na La Noblesse Vulkan L. Drugie miejsce wywalczyła wczorajsza zwycięska para Agata Dahlke-Burda i Ielve, a trzecie Jacek Polikowski i Celtic.

CSIO5* St Gallen

W najważniejszym konkursie dnia - szybkości 150 cm z pulą nagród 80 tysięcy euro wystartowały 34 pary. Niedościgniona okazała się para Barbara Schnieper i Inook (SUI). Kolejne miejsca na podium zajęli Niemcy: Pia Reich na PB Loewenherz i Hans-Dieter Dreher na Vestmalle Des Cots.

Popołudniowy konkurs zaliczany do grupy D LR (też 150 cm) wygrał Francuz Nicolas Delmotte na Citadin du Chatellier, który w rozgrywce pokonał 11 rywali.