DSC08266 1

Przemysław Konopacki zajął dziś miejsce czwarte w konkursie Derby na CSIO5* w Falsterbo oraz punktował w klasie 150 cm. Trzecia w konkursie 140 cm w Opglabbeek była Adrianna Ostrowska. W Drużynowym Pucharze Polski w Gajewnikach triumfowali gospodarze.

CSIO5* Falsterbo

Przemysław Konopacki na Vasco wystartował dziś w widowiskowym konkursie Derby, zaliczanym do grupy B Longines Rankings. Zawodnicy i mieli do pokonania 19 przeszkód na trasie mierzącej 1200 metrów. Mistrz Polski zjechał z parkuru z wynikiem 8 punktów karnych, co w tych wymagających zmaganiach pozwoliło mu na zajęcie wysokiego miejsca 4 i zdobycie 60 punktów do światowego rankingu i rankingu olimpijskiego. Dwie pary były bezbłędne – w rozgrywce triumfował Szwajcar Steve Guerdat na Easy Star de Talma, a drugie miejsce zajął reprezentant Belgii Abdel Said na Arpege du Ru. Trzecia była doświadczona WKKWistka Sandra Auffarth na Nupafeed’s La Vista.

W zaliczanym do grupy D światowego rankingu konkursie 150 cm – trzeciej kwalifikacji do Grand Prix – startowało 65 par. Spośród 25 „zerowych” przejazdów najlepszy należał do Nicoli Philippaertsa z Belgii na 9-letnim koniu Klaartje Z. Miejsce drugie zajęła Szwedka Petronella Andersson na Odina van Klapscheut, a trzecie Mark McAuley z Irlandii na GRS Lady Amaro. Na miejscu dziesiątym uplasował się Przemysław Konopacki na klaczy Home-Run.

CSI2* Opglabbeek

W konkursie 140 cm startowało dziś 59 par, a zerowy przejazd odnotowało 21. Miejsce trzecie wywalczyła Adrianna Ostrowska dosiadająca 9-letniej klaczy Karola BS. Triumfował Niemiec Henrik Griese na Cleo 231, a drugi był Hasan Senturk z Turcji na Very Good de la Bonn.

CSI2* Samorin

W zmaganiach dla młodych koni pięcioletnich do rozgrywki zakwalifikowało się 10 z 19 startujących par. Tam wysokie miejsce drugie zajęła Aleksandra Dąbkowska na klaczy Sheronda VD D&D Hoeve. Szybszy od niej był tylko Grek Angelos Touloupis na Domino Z.

ZO PLJ Gajewniki

W Dużej Rundzie o zwycięstwo walczyło 9 par. Ostatecznie najlepszy okazał się Leszek Nieużyła na ogierze Chacorneto, drugie miejsce zajął Antoni Szmytka na Ice Age H, a trzecie Michał Siejek na Campino 574.

Wyniki TUTAJ. W

Sześć ekip rywalizowało w konkursie Drużynowego Pucharu Polski. Dwie z nich zachowały zerowe konto, a o zwycięstwie zadecydowała rozgrywka. Triumfował team gospodarzy w trzyosobowym składzie: Olga Sorokina na Quadrigo’s One, Andrei Shalohin na Naoki 3 oraz jadąca w finałowym barażu Roksana Nawrocka na klaczy Gacarla VDL. Miejsce drugie zajął zespół KS Jumping Team Wiercany: Damian Ostręga i Valencia Volo, Natalia Gumuła i Jufonia VDL, Aleksandra Cebulak i Kobe de Leau oraz Agnieszka Cebulak na Malibus Clear Round HAB Z. Top 3 z 4 punktami karnymi zamknęła drużyna Akademii Jeździeckiej Dawidy: Karolina Szaniawska i Jefferson Airplane, Zuza Kaleta i Illuminati, Julia Niedzielska i Epopeja oraz Michał Siejek i Hamilton.