DSC07457 1

Olbrzymi sukces odniosła dziś Iga Biegalska w Mistrzostwach Europy kategorii juniorów, zajmując miejsce 9. Dobrze w Falsterbo jeździł Przemysław Konopacki. Podsumowanie wydarzeń niedzieli.

Młodzieżowe ME Gorla Minore

Do ścisłego finału ME juniorów zakwalifikowała się Iga Biegalska na koniu Canabaz. Polska amazonka zaprezentowała dziś dwa bardzo dobre przejazdy – jeden bezbłędny i jeden ze zrzutką. To pozwoliło jej na zajęcie wysokiego miejsca 9 w klasyfikacji końcowej. To najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej od czasu czwartego miejsca Agnieszki Cecugi w Wiener Neustadt w roku 2015. Indywidualnie triumfowała reprezentantka Monako – Anastasia Nielsen na Tailormade Contou. Srebro wywalczył Irlandczyk Tom Wachman na klaczy Cathalina S, a brąz Nick Nanning z Holandii na koniu Bandia.

CSIO5* Falsterbo

W pięciogwiazdkowym konkursie Grand Prix startowało dziś 50 par. W pierwszym nawrocie 14 z nich zaliczyło zerowy przejazd, a 13 zakwalifikowało się do drugiego nawrotu. Tam zwycięstwo należało do Szwajcara Martina Fuchsa na 12-letnim Conner Jei. Miejsce drugie zajął Holender Willem Greve na Highway M TN, a trzecie Emanuele Camilli z Włoch na Odense Odeveld. Udany start zaliczył mistrz Polski Przemysław Konopacki – na klaczy Home-Run pokonał ten niełatwy parkur z tylko jednym błędem i uplasował się ostatecznie na miejscu 20.

CSI2* Samorin

Bezbłędny przejazd w konkursie 140 cm zaliczył Michał Ziębicki na klaczy First Lady. Para zajęła miejsce 6, a wygrała Szwedka Amanda Eriksson na wałachu Fifty Cent.

Miejsce piąte w finale konkursu dla pięciolatków zajął Łukasz Koza na ogierze Leopold van het Meesenhof Z. Siódma była Aleksandra Dąbkowska na klaczy Sheronda VD D&D Hoeve. Wygrał Marek Hentsel z Czech na wałachu Sam van’t Sparrenhuis.

Finałowy konkurs rundy amatorów wygrała Polka – Anna Kłosowska na wałachu Eflim. Drugie miejsce zajęła Czeszka Alžbeta Vlachová na Clintons Dream Girl. Trzecia była reprezentantka Austrii Anna Scholler na Goldy 112.

ZO PLJ Gajewniki

Grand Prix – finał Złotej Rundy – zebrał na starcie 12 par. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonały cztery z nich, a w finałowym barażu zwycięstwo należało do Jakuba Kubiaka na 20-letnim wałachu Quilibet. Miejsce drugie zajął Damian Ostręga na Amaretto SBK Z, a trzecie Magda Kamińska-Kumorek na Brandy. Finał Rundy Srebrnej wygrał Kacper Niewiadomski na Lirocca Blue Ospa.

ZO Biały Las

W Grand Prix startowało dziś 13 par, a do rozgrywki zakwalifikowały się dwie. Górą były dziś młode amazonki. Wygrała Zofia Michalak na klaczy Princessa I G, tuż za nią znalazła się Ewa Macieszczak na Secret Weapon L, a Top 3 zamknęła Antonina Kucharska na Chicha Mint. W finale Średniej Rundy najlepsza była Karolina Godoś na wałachu Catoki Son.