511 7159

Mistrzem Polski kategorii seniorów został Tomasz Miśkiewicz. Złoty medal w kategorii juniorów zdobyła Daria Pietrzak, a w kategorii dzieci najlepsza była Iga Chojnowska.

Finał mistrzostw Polski seniorów był wyjątkowo emocjonujący. W pierwszym nawrocie wystartowało 16 par. Do pokonania było 13 przeszkód (16 skoków), w tym podwójny i potrójny szereg, a wymagająca okazała się także norma czasu. Bez punktów karnych ten parkur pokonało tylko 3 jeźdźców – Jarosław Skrzyczyński na Loulou MPS Z, lider Tomasz Miśkiewicz oraz Dawid Kubiak na Flash Blue B, który tym samym zapewnił sobie skok w tabeli z miejsca 7 na 4.

Wszystko rozstrzygnęło się w drugim nawrocie. Dwie zrzutki zaliczył Skrzyczyński, czym przekreślił swoje szanse na medal w tegorocznych mistrzostwach. Jeden drąg strącił Kathmandau dosiadany przez Marka Wacławika – on może mówić o pechu, bo gdyby nie jeden punkt karny za czas w pierwszym nawrocie, zdobyłby brąz, a ostatecznie ukończył mistrzostwa tuż poza podium.

511 6974

Drugi parkur bezbłędnie pokonał Michał Tyszko na Colinero, który z wynikiem 6,15 wywalczył medal brązowy. Z „double clear” mógł cieszyć się Dawid Kubiak na Flash Blue B – rezultat końcowy 5,19 dał tej parze srebro. Swoją doskonałą formę potwierdził Tomasz Miśkiewicz – mógł pozwolić sobie na błąd, ale wyhodowana przez pana Edmunda Lazarewicza Stakkato Lazar została jedynym koniem, który nie popełnił ani jednej zrzutki przez trzy dni zmagań. Po raz pierwszy w swojej karierze Miśkiewicz stanął na najwyższym stopniu podium, z doskonałym wynikiem 0,55 punktu karnego.

Wyniki TUTAJ.

W finale juniorów “double clear” zapewniło złoto Darii Pietrzak z KS Adamus Equestrian na klaczy Unica-K, z wynikiem końcowym 0,4. Tuż za nią, z rezultatem 3,5 punktu, znalazła się Maria Brańka-Borja z WLKS Krakus na wałachu Diamond 2000 Z, a Top 3 zamknęła dotychczasowa liderka Julia Ganowska na koniu Number One 28, z jedną zrzutką na koncie.

W kategorii dzieci 6 par ukończyło oba nawroty z rezultatem końcowym czterech punktów karnych, a więc o medalach zadecydowała rozgrywka. W finałowym barażu po złoto pogalopowała Iga Chojnowska na 8-letniej klaczy Gi-Gi Star, medal srebrny wywalczyła Maja Kliś z KJ Trachy Sośnicowice na Bel de Jour, a brązowy powędrował w ręce Zuzanny Kuczerawy z KJ Platan Wrocław na klaczy Uraca II.